Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ;

Πήγαινε κάτω

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Empty ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ;

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 17 Αυγ 2017, 10:56

Το γύρω του φαρσαμπουκ κάνει η ανάρτηση του βουλευτή των ΑΝ.ΕΛ, Δημήτρη Καμμένου, με την οποία κατηγορεί (μέμφεται) το Κ.Κ.Ε (και τα άλλα κόμματα της αντιπολίτευσης) που δεν ψήφισαν την τροπολογία με την οποία παρατάθηκε για τρία χρόνια η θητεία των Π.Π.Υ.

Τόσο του κόβει, αυτό τον εξυπηρετεί, τον βουλευτή Καμμένο (όνομα και πράγμα), αυτό κάνει.
Στα παπάρια μου, αν το ζήτημα έμενε εκεί και μόνο εκεί.

Έμεινε εκεί;
Όχι!!!

Πήρε την ανάρτηση του Καμμένου ο εργατοπατερούλης ο Παπαντώνης και την αναδημοσίευσε στη σελίδα του στο φατσαμπουκ.
Ασχολίαστη!!!
Επομένως, για να την αναδημοσιεύει ασχολίαστη, σημαίνει πως συμφωνεί!!

Δείτε την αναδημοσίευση της ανάρτησης Καμμένου από τη σελίδα του Παπαντώνη, την οποία μάλιστα την κοινοποιεί και στη σελίδα του Πανελλαδικού Σωματείου Πενταετούς Υποχρέωσης & Συμβασιούχων Πυροσβεστών, μην χάσει η πελατεία από τη ντεμέκ ενημέρωση!!!

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Papant10

Τι ήθελε δηλαδή ο εργατοπατερούλης Παπαντώνης;

Να ψηφίσει το Κ.Κ.Ε την τροπολογία;
Να πει το Κ.Κ.Ε ναι,  σε αυτό που όλοι μας χαρακτηρίσαμε (και πολυ σωστά) σαν ντροπολογία;

Δεν ήξερε ο εργατοπατερούλης το λόγο που το Κ.Κ.Ε ψήφισε ΟΧΙ για την τροπολογία;

Ήξερε (και ξέρει) ο φασιστάκος (γιατί περί αυτού πρόκειται) πολύ καλά το λόγο, αλλά δεν εξυπηρετεί τις σκοπιμότητες του να γράψει την αλήθεια.

Για να δούμε, τι έλεγαν οι βουλευτές του Κ.Κ.Ε, Χρήστος Κατσώτης και Νίκος Καραθανασόπουλος την ημέρα που ψηφιζόταν το σ/ν που περιλάμβανε την τροπολογία για την 3ετή ανανέωση της θητείας των Π.Π.Υ.

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Katsv110ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Katsv210ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Katsv310

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Karaua10ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Karaua11ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Karaua12

Για να δούμε, τι στο διάολο τροπολογία είχε καταθέσει το Κ.Κ.Ε για τους πυροσβέστες, Π.Π.Υ και συμβασιούχους;
Την είχα αναρτήσει την ίδια μέρα εδώ, με τον ανάλογο τίτλο, αλλά την αναρτώ και πάλι μπας και καταλάβετε...
Βέβια, κάποια λαμόγια, την έκαναν γαργάρα, για να εξυπηρετήσουν τα δικά τους μικροπολιτικά παιχνίδια.
Άξιος ο μισθός τους

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Monimo10

ΩΣΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ Κ.Κ.Ε ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΣΤΗ (N)ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ, ΦΑΣΙΣΤΑΚΟ; Monimo11

Βλέπεις φασιστάκο μου, γιατί το Κ.Κ.Ε ψήφισε ΟΧΙ στην (ν)τροπολογία για τους Π.Π.Υ;
Βλέπεις φασιστάκο μου, τι προέβλεπε η τροπολογία που κατέθεσε το Κ.Κ.Ε;
Βλέπεις φασιστάκο μου, πως η πρόταση του Κ.Κ.Ε είναι αυτή που περιλαμβάνει το σύνολο και όχι μόνο ένα μέρος των Π.Π.Υ;
Βλέπεις φασιστάκο μου, πως η πρόταση του Κ.Κ.Ε περιλαμβάνει και τους συμβασιούχους;
Τους συμβασιούχους, τους οποίους εσύ (και η παρεούλα σου) μακέλεψες, τώρα τάχα μου και δήθεν κάνεις πως νοιάζεσαι!
Έτσι κάνει κι ο κροκόδειλος: πρώτα κατακρεουργεί και μετά (τάχα μου και δήθεν) ρίχνει κι ένα δάκρυ.
Αλήθεια προεδράρα, εσύ δεν ήσουν που ζήταγες να δημιοργηθούν 4.000 θέσεις Π.Π.Υ (τότε επικουρικών) γιατί με τις ποσοστώσεις θα γινόντουσαν κάτω από 3.200, ενώ οι εποχικοί ήμασταν 5.380;
Αλήθεια προεδράρα, εσύ δεν ήσουν που διαβεβαίωνες το πόπολο πως όσοι είχαν τα κριτήρια θα έμπαιναν;
Αλήθεια προεδράρα, εσύ δεν ήσουν που έστειλες ευχαριστήρια επιστολή στον πρωθυπουργό στις 16/3/2011, για τις (υποτιθέμενες τότε) 3.350 θέσεις Π.Π.Υ;
Κλάψε λίγο ακόμη, βλέπεις ότι πουλάει.
Το δέχονται και τα θύματα σου, εξάλλου...

Διαβάστε τι έγραφα τότε εδώ

Τα πρακτικά της συζήτησης στη βουλή είναι εδώ
Όποιος γουστάρει διαβάζει και ξεστραβώνεται.

Υ.Γ
Απαντώ σε ενδεχόμενη απορία, γιατί δεν υπερασπίζομαι και τα άλλα κόμματα που κι αυτά δεν ψήφισαν υπέρ της ντροπολογίας των ΣΥ.ΡΙΖ.Α - ΑΝ.ΕΛ:
Τα υπόλοιπα κόμματα καταψήφισαν την ντροπολογία, γιατί ζητούσαν να εφαρμοστεί ο νόμος που μονιμοποιούσε μόνο τους 2.100 Π.Π.Υ.
Το Κ.Κ.Ε ζητούσε, ζητάει και θα ζητάει την εργασιακή αποκατάσταση του συνόλου των πυροσβεστών, είτε αυτοί είναι Π.Π.Υ, είτε συμβασιούχοι.
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης