Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.

Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ. Empty ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.

Δημοσίευση  gramsi Τρι 17 Απρ 2018, 19:12

Επειδή η κριτική που άσκησα μονομερώς στο φίλο μου στην ανάρτηση: 450 απόφοιτοι κλπ μπορεί να εκληφθεί ως χάιδεμα αυτιών προς άλλο συνάδελφο έχω να πω τούτο : ΔΕ θεωρώ ότι ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΆ ,μόνο ένα υποσύνολο , μπορεί να δικαιούται να διεκδικεί να μην είναι παρίας στον εργασιακό του χώρο με βάση σπουδές διπλώματα και παπλώματα . αυτό με βρίσκει κατηγορηματικά: ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΆ ΗΘΙΚΆ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΆ ΑΝΤΊΘΕΤΟ. Εγώ με βάση τις ιδεολογικές και πολιτικές μου καταβολές αγωνίζομαι για ένα κόσμο χωρίς παρίες και ελίτ και χωρίς δούλους και αφεντικά κατά συνέπεια ούτε με αγγίζει ούτε με αφορά ,για λόγους αρχής μια τέτοια προσπάθεια. -Επίσης κάτι άλλο ,όσο αναφορά το γεγονός ότι κάποιοι συνάδελφοι προσέφυγαν στη δικαιοσύνη -από το συγκεκριμένο υποσύνολο - για να λυθεί το πρόβλημα δικαστικά έχωνα πω τούτο : Δε θεωρώ ότι είναι αθέμιτο για ένα φυσικό πρόσωπο,ως υποκείμενο δικαίου στην ελληνική δημοκρατία , να καταφύγει στο κράτος δικαίου για να άρει την οποιαδήποτε αντινομία με την εξουσία και με τον εργοδότη του. ως τόσο στο βαθμό που γίνετε ως στρατηγική συνδικαλιστικής αναπλήρωσης του κινηματικού και πολίτικου πεδίου , και μάλιστα με ένα οργανωμένο δικαστικό κινηματισμό και με συνδικαλιστική ηγετική καθοδήγηση:ΕΙ ΝΑΙ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΙΚΌ ΞΈΠΛΥΜΑ.Σε ότι με αφορά πιστεύω και με ενδιαφέρει να συμμετέχω στη συλλογική συστηματική κινηματική προσπάθεια στη πολιτική λύση: ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΧΩΡΊΣ ΌΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ, ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

gramsi

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2017
Τόπος : iayrio

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης