Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ..... Empty ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

Δημοσίευση  STICK Τρι 29 Νοε 2011, 20:40

Καλησπερα σε ολους...Για να ξεκαθαρισω τη θεση μου ειμαι εποχικος, και εποχικος θα 'μαι παντα!!!
Και δε με πειραζει αυτο, με πειραζει που χαραμισα τα χρονια μου και εσπασα τα ποδια μου,που πιστεψα το ΣΟΦΟ, Κ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕ!!! ολο το καλοκαιρι πανυγηριζανε και μας λεγαν οτι ειμαστε ολοι μεσα!!! και σημερα που μηλησαμε μου ειπε οτι το οριο ειναι 41!!! 41!!!!
οταν του ειπα γιατι μας πουλησε, γιατι δεχτηκαν τα χαρτια πουχαν βγει μεσα στο 6μηνο, μουπε δε μπορουμε να κανουμε τπτ..δε το ελεγε η προκυρηξη πως πρεπει να τα 'χεις 6 μηνες για να τα καταθεσεις!!! Οταν τουπα για τα χαρτια που καταθεσαν με υπευθυνη δηλωση μου ζητησε να τους ονομασω !!! Και μου ειπε πως θα παλεψει για τους εποχικους κ' το λαμογιο θελει κ' οταν αυτος θα 'ναι μονιμος, να συνεχισει να μας αντιπροσωπευει!!!...
Εχω αγανακτησει που θα χωθουν τα λαμογια,οι τεμπεληδες που δεν ειχαν τι να κανουν το χειμωνα κ' βαραγαν μουφα εθελοντισμο... που εχουν να δουν φωτια χρονια...!!!! ΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου...Τα συμπερασματα δικα σας...

STICK

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Τόπος : ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ..... Empty Απ: ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

Δημοσίευση  STICK Τετ 30 Νοε 2011, 18:28

Kαι τι να κανω δηλαδη? να χτυπιεμαι να κοιταξουν τα χαρτια? αφου μονοι τους φτιαξαν τη προκυρηξη, για να βολευτουν αυτοι!!! οταν ο Πολυδωρας ειχε πει οσοι εχουν χαρτι λυκειου μεσα, γιατι επαναστατησαν και ειπαν οχι? 1500 ατομα θα κουμπωναν τοτε...δε θελαν και ξερετε γιατι??? γιατι πολλοι απο αυτους, ακομα κ απο το προεδρειο, δεν ειχαν χαρτι λυκειου!! για ρωτηστε το Σοφο, ποτε το πηρε?
Για κοιταξτε διπλα σας, στους συναδελφου σας, που μεχρι χτες κλαιγαν στον ωμο σας για τα βυσματα που μπηκαν, που τα βρηκαν τα χαρτια? π... που σπαζαν τη κ... μπροστα σε διοικηταδες μας πηραν τις θεσεις...κ μεις τρωγαμε καμπανες 50 ευρα επειδη αργησαμε 10 λεπτα στην αναφορα....ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..... ανεργος φιλε μου δε θα μεινω ποτε...οσο εχω την υγεια μου θα παλευω...Σας το ξαναλεω, δε τα 'χω παρει που μενω απεξω, μου τη σπαει που θα χωθουν τα λαμογια. οι τεμπελαραδες κ οι ψευτες.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την roubagios στις Τετ 30 Νοε 2011, 19:54, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Συκοφαντικό δημοσίευμα)

STICK

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Τόπος : ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ..... Empty Απ: ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

Δημοσίευση  roubagios Τετ 30 Νοε 2011, 20:01

Συνάδερφε stick απ'το μηνυμά σου διέγραψα τους χαρακτηρισμούς που έγραψες για αυτούς που "σπάγανε".
Ειλικρινά 6 χρόνια ως εποχικός και 1,5 ως εθελοντής δεν έχω αντιληφθεί παρόμοιες συμπεριφορές και ειδικά "μπροστά σε διοικητάδες".
Πρέπει επίσης να καταλάβεις ότι αυτό το φόρουμ δεν το βλέπουμε μόνο εμείς αλλά ΟΛΟΙ και κατά καιρούς δάφοροι καλοθελητάδες έχουν πιαστεί από πράγματα που γραφτήκανε εδώ μέσα με σκοπό να συκοφαντήσουν όλο το κλάδο...
roubagios
roubagios

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ..... Empty Απ: ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

Δημοσίευση  STICK Τετ 30 Νοε 2011, 20:17

Τι λες φιλε μου? οτι ειμαι καλοθελητης? γιατι? Τι εχω να κερδισω? Δεν εχω κανενα προβλημα να διαβαζουν ΟΛΟΙ αυτα που γραφω...μα αυτος ειναι κ ο σκοπος μου...ουτε ειπα οτι ολοι οσοι περνουν ειναι τεμπελαραδες, αλλα δε θελω να πιστεψω οτι ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΚΙΖOΝΤAI ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ..!!! Οτι ποτε δε γινατε μαρτυρες κακων περιστατικων..κ απο εποχικους κ απο μη....Αυτο που θελω, ειναι οσοι περνουν να το αξιζουν...να εχουν αγαπησει το σωμα...να μη το βλεπουν μονο σαν εξασφαλiση κ πανω απο ολα, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ!!!! Μα περισσοτερο εχω νευριασει που μας δουλεψε το σωματειο. Θα μπορουσε να μας πει πως μπορουμε να παρουμε χαρτια κ να τα καταθεσουμε αμεσως..κ ας μην εχει περασει το 6μηνο.Δηλαδη αυτο που σας ειπα για το Πολυδωρα, δε το ξερατε? Αν τοτε ειχαν μπει 1500 ατομα, τωρα ολοι θα 'μασταν μεσα, ολοι!!! Καταλαβατε ? ΟΛΟΙ..!!!

STICK

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Τόπος : ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ..... Empty Απ: ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΑΝ.....

Δημοσίευση  roubagios Παρ 02 Δεκ 2011, 01:27

Συνάδερφε δεν έγραψα ότι ΕΣΥ είσαι καλοθελητής αλλά ότι το forum το διαβάζουν πολλοί καλοθελητάδες που προσπαθούν να βρουν πάτημα για να σπιλώσουν τον κλάδο.
Μη ξεχνάς επίσης ότι επιλαχόντες δεν έχουν μείνει μόνο 1026 συνάδερφοι (νυν ή πρώην) αλλά και κατι χιλιάδες πολίτες που ήδη από τότε που βγήκε ο διαγωνισμός έχουν αρχίσει τη γκρίνια και τη λάσπη (κάνε μια σχετική αναζήτηση).
Τώρα από 'κει και πέρα σαφώς και δε σκίζονται όλοι για την υπηρεσία. Σαφώς και έχει περάσει αρκετή φύρα (η οποία δυστυχώς πληρούσε όλα τα τυπικά προσόντα) και έχουν μείνει απ'έξω ικανότατοι, ευσυνείδητοι και καθ'όλα άξιοι συνάδερφοι. Δυστυχώς στο Ελλαδιστάν μόνο σε κάτι ταμπέλες όταν περνάγαμε περιοδεύων ισχύει το "Ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση".
'Ομως τα παραπάνω σε σύγκριση με συμπεριφορές σαν κι αυτή που περιέγραψες απέχουν πολύ...
Γιατί φίλε μου, αυτή τη γαμημένη τη στολή θέλω να τη φοράω και να περπατάω με το κεφάλι ψηλά και αυτό όχι επειδή είμαι κανας πυρόκαυλος αλλά γιατί πολύ απλά το χρωστάω στους νεκρούς μας...Στους τραυματίες... Σε όλους εκείνους που παλέψαμε μαζί το θηρίο και κάναμε φύλαξη όλη μέρα 1 χλμ από το πλησιέστερο δέντρο... Και βέβαια στον αδερφό Μάριο που ,όντας εγκαυματίας, αυτή τη στιγμή που σου γράφω συμπληρώνει 55 μέρες νοσηλείας σε νοσοκομείο που δε διαθέτει μονάδα εγκαυμάτων...
roubagios
roubagios

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης