Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 07 Μαρ 2013, 00:13

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 60998934

Πλήρης επιβεβαίωση των όσων έγγραφα/ κατήγγειλα για την παράνομη συνδικαλιστική παρακράτηση υπέρ Ομοσπονδίας!!!
Και μάλιστα με  έγγραφο του ίδιου του Α.Π.Σ!!!
Το οποίο επικαλείται την υπουργική απόφαση 2/77200/0022/8-11-1999, αυτή την Υ.Α που επικαλούμουν εγώ το 2011!!!
Η απόλυτη παράνοια!!!

Το 2011 μου απαντούσαν επί του θέματος:
"Εφαρμόζουμε την υπουργική απόφαση που μας δίνει το δικαίωμα αλλά και μας υποχρεώνει να κάνουμε την συνδικαλιστική παρακράτηση υπέρ της Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ."
Δηλαδή, υπέρ δευτεροβάθμιου.
Και φέτος οι ίδιοι, που τα έλεγαν αυτά το 2011, τώρα το 2013 λένε άλλα!!!

Διαβάστε τι έγραφα το 2011 για τη συνδικαλιστική παρακράτηση που μας έγινε υπέρ της Ομοσπονδίας εδώ

Τι γράφει (ομολογεί) τώρα το Α.Π.Σ;
"...οι εισφορές δύνανται να παρακρατούνται μόνο για τα πρωτοβάθμια σωματεία".

Και ερωτώ εγώ ο αφελής:
Αφού οι εισφορές δύνανται να παρακρατούνται μόνο για τα πρωτοβάθμια σωματεία, τότε γιατί το 2011 παρακρατήσατε συνδικαλιστικές εισφορές για δευτεροβάθμιο σωματείο;
Γιατί στις Δ.Υ αναφορές μου, που ζητούσα την επιστροφή του παρανόμως παρακρατηθέντος ποσού των 15,00 ευρώ, απαντούσατε άλλα αντί άλλων;
Με το τωρινό σας έγγραφο, δεν αυτοαναιρείσθε;
Δεν εκτίθεστε;

Συνάδελφοι, για ακόμη μια φορά, αποδεικνύεται εκ του αποτελέσματος, πως και σε αυτό το θέμα είχα απόλυτο δίκιο.

Επί της φετινής διαδικασίας, της συνδικαλιστικής παρακράτησης υπέρ των πρωτοβάθμιων σωματείων, θα προσθέσω πως παράλληλα με τα υπόλοιπα έγγραφα που πρέπει να κατατεθούν στο Α.Π.Σ από τα πρωτοβάθμια σωματεία, θα πρέπει να κατατεθούν επιπρόσθετα υπεύθυνες δηλώσεις από τα μέλη πως "επιθυμούν/ συναινούν/ αποδέχονται  η συνδρομή τους προς τα πρωτοβάθμια σωματεία να γίνεται μέσω συνδικαλιστικής παρακράτησης από τη μισθοδοσία τους".

Υ.Γ 1
Άραγε, τι σκοπιμότητες εξυπηρετήθηκαν το 2011 με την παράνομη παρακράτηση υπέρ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ;

Υ.Γ 2
Η συνέχεια επί της οθόνης...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ikaria στις Παρ 13 Δεκ 2013, 22:57, 3 φορές συνολικά
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 07 Μαρ 2013, 16:04

ΣΥΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΛΟΣ aetos
Είναι η δεύτερη φορά που απευθύνεις ερώτημα/σχόλιο και μετά το διαγράφεις.
Με αυτή τη συμπεριφορά δημιουργείς σύγχυση τόσο στον ερωτώμενο όσο και στους αναγνώστες του φόρουμ.
Σε περίπτωση που κάτι ανάλογο επαναληφθεί, θα σου αφαιρεθεί η ιδιότητα μέλους του φόρουμ.


Ο admin του φόρουμ
ikaria

ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  aetos15 Πεμ 07 Μαρ 2013, 16:28

Δεν εχω το δικαιωμα της αλλαγης του ερωτηματος μου,προσθετοντας καποια στοιχεια που κατα την αποψη μου βοηθουν στην διατυπωση του ερωτηματος.
Θεωρω την προειδοποιηση τουλαχιστον ατυχη,εκτος αν θελεις να συμφωνω και εγω με τις αποψεις σου που παντα κατα την γνωμμη μου πολλες απο αυτες επιδεχονται κριτικης και μαλιστα τις θεωρω και εσφαλμενες....
Συναδελφε ικαρια και οι κρινοντες κρινονται,οπως λοιπον ασκεις κριτικη επι παντως επιστητου σον αφορα τα δρωμενα κλαδου μας,ετσι λοιπον και εγω εχω το δικαιωμα να διατυπωνω τα ερωτηματα μου,να προβαινω στην οποια αλλαγη νομιζω η και ακομα στην οριστικη διαγραφη τους.
Αν λοιπον νομιζεις οτι πρεπει να με διαγραψεις μπορεις να το κανεις,αυτο που δεν μπορεις να διαγραψεις ειναι η εμπεριστατωμενη κριτικη που θα σου ασκω οταν κρινω οτι οι τοποθετησεις σου ειναι εσφαλμενες οπως αλλωστε εχει συμβει και στο παρελθον.
Οπως λοιπον εχεις πει και στο παρελθον οτι κανεις το μερακι σου αλλο τοσο το κανω και εγω.


aetos15

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2013
Τόπος : leukada

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  marioskri Πεμ 07 Μαρ 2013, 17:35

Αλήθεια είναι τόσο σοβαρό το θέμα αυτο?Τελικά μάλλον είστε αλλού όλοι..και ότνα λέω όλοι εννοώ όλοι.Δημήτρη δεν είναι αυτό το ουσιαστκό λαι μην ξεχνάς απο το εγώ πρέπει να περάσουμε στο εμείς..ξέρω ότι δεν το ξαχνάς αλλα η προβολή ¨του εγώ σας στα έλεγα δεν προσφέρει επί του παρόντος τίποτα"

marioskri

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 07 Μαρ 2013, 18:30

Απάντηση προς το μέλος aetos15
Τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις, με τα όσα σε προειδοποίησα;

Να αρχίσουμε πάλι τα αυτονόητα:

Στις 15:46 έγραψες σχόλιο/ ερώτημα που απευθυνόταν σε εμένα.
Κάθομαι και γράφω την απάντηση.
Αναρτώντας τη, στις 16:02 διαπιστώνω πως το σχόλιο/ ερώτημα σου έχει εξαφανιστεί!!!
Χωρίς να υπάρχει καμία εξήγηση, μέχρι τις 16:28 που έκανες την ανάρτηση σου ύστερα από τα όσα σε προειδοποιούσα.

Για πες μου αγαπητέ, αυτό είναι δεοντολογικά ορθό να γίνεται σε ένα φόρουμ;
Σε ένα φόρουμ, (το φόρουμ είναι κατ' εξοχή χώρος δημόσιας συζήτησης) ένα κομάτι της συζήτησης να μην υπάρχει;
Και μάλιστα υποστηρίζεις πως "έχεις το δικαίωμα να διαγράφεις τα όσα έγραψες"!!
Δηλαδή, να υπάρχει ένα σχόλιο/ ερώτημα, να το διαβάζει ο ερωτώμενος και οι αναγνώστες, να απαντιέται από τον ερωτώμενο (κι αν θες, να δημιουργείται ολόκληρη συζήτηση και παράθεση απόψεων) και τελικά να μην υπάρχει το ερώτημα;
Εσύ πως το βλέπεις;
Δεν θα μοιάζει σαν να δίνεται απάντηση σε ένα ερώτημα/ φάντασμα;
Από την άλλη, για σκέψου και αυτόν που του απεύθυνες το ερώτημα, εμένα στην προκειμένη περίπτωση: κάθισα και απάντησα και διαπίστωσα πως ερώτηση δεν υπήρχε!!!
Και για να το πω στην καθομιλουμένη:
Αν σου γράψω ένα ερώτημα, εσύ κάτσεις και βγάλεις τα μάτια σου να απαντήσεις, δεν θα νοιώσεις μαλάκας αν διαπιστώσεις πως τελικά απάντησες στο κενό;
Συμπάθα με συνάδελφε, αλλά εγώ ένοιωσα έτσι ακριβώς όταν απάντησα σε ερώτημα που δεν υπήρχε: σαν μαλάκας.
Από την άλλη, δεν δημιουργείς σύγχυση στους αναγνώστες, όταν διαβάζουν μια απάντηση σε ανύπαρκτο ερώτημα;

Τι σχέση έχουν αυτά όλα που λες, που δεν αξίζει καν να τα αναπαράγω;

Δεν θα έπρεπε, με την ιδιότητα του admin του φόρουμ να σε προειδοποιήσω πως αυτό που έκανες, για δεύτερη φορά μάλιστα, δεν είναι σωστό αλλά και να σου αναφέρω τους λόγους;
Τι έκανα περισσότερο ή λιγότερο από το λογικό και αυτονόητο;
Συνάδελφε, έχω μάθει στη ζωή μου να είμαι σαφέστατος και κρυστάλλινος.
Και επειδή έχουμε να κάνουμε με γραπτό λόγο, δηλαδή έχουμε ένα κείμενο που μπορούμε να το διαβάσουμε άπειρες φορές, είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός και τα όσα γράφω δεν επιδέχονται παρερμηνείας.
Ποτέ δεν αρνήθηκα την κριτική, το αντίθετο.
Αλλά, πες μου αγαπητέ συνάδελφε, κριτική που διαγράφεται, τι είδους κριτική είναι;
Δεν αντέδρασα για την όποια κριτική.
Αντέδρασα για τους προφανείς λόγους που ανέφερα παραπάνω και που αν διάβαζες προσεκτικά την αρχική μου προειδοποίηση δεν θα αναγκαζόμουν να γράφω για το αυτονόητο.

Ξαναβάζω την προειδοποίηση, για να τη διαβάσεις για δεύτερη φορά:

Είναι η δεύτερη φορά που απευθύνεις ερώτημα/σχόλιο και μετά το διαγράφεις.
Με αυτή τη συμπεριφορά δημιουργείς σύγχυση τόσο στον ερωτώμενο όσο και στους αναγνώστες του φόρουμ.


Υ.Γ
Αν θέλει κάποιος να τροποποιήσει κάποια ανάρτηση του (και μάλιστα αν υπάρχει αλλαγή ουσίας) μπορεί κάλλιστα να πατήσει το πεδίο *EDIT και μετά να προχωρήσει στην αλλαγή της ανάρτησης του.
Επίσης θα διαπιστώσετε πως στο κάτω μέρος της ανάρτησης υπάρχει πεδίο Λόγος της επεξεργασίας.
Εκεί θα πρέπει να γράψετε τι ακριβώς τροποποιήσατε σε σχέση με το αρχικό (πρώτο) κείμενο σας.
Από το μηχανισμό του φόρουμ, αυτόματα θα καταχωρηθεί η αλλαγή, η ημερομηνία και η ώρα που κάνατε την επεξεργασία στην ανάρτηση σας.



Απάντηση προς το μέλος marioskri
marioskri έγραψε:Αλήθεια είναι τόσο σοβαρό το θέμα αυτο?
Το ότι με το έγγραφο του Α.Π.Σ, αποδεικνύεται περίτρανα πως τα όσα έγραφα στο 2011 στο φόρουμ αλλά και στις 2 Δ.Υ ήταν απολύτως σωστά, δεν είναι σοβαρό θέμα;
Το ότι αποδεικνύεται πως παράνομα το Α.Π.Σ έκανε την παρακράτηση υπέρ δευτεροβάθμιου και χωρίς τη συγκατάθεση μας, δεν είναι σοβαρό;
Σε ερωτώ εγώ, τώρα πια.



marioskri έγραψε:...η προβολή ¨του εγώ σας στα έλεγα δεν προσφέρει επί του παρόντος τίποτα"
Το ότι αναφέρομαι σε ένα γεγονός (κάτι δηλαδή που έγινε) τι ενοχλεί;
Τι ενοχλεί που αναφέρω πως ήμουν ο μοναδικός και μάλιστα χωρίς τη συνδικαλιστική κάλυψη που τα έβαλα με ολόκληρο Α.Π.Σ και τώρα επιβεβαιώνομαι απόλυτα και το αναφέρω;
Το γεγονός αυτό δεν καταρρίπτει το αλάθητο αυτών που έκαναν την παρακράτηση το 2011;

marioskri έγραψε:απο το εγώ πρέπει να περάσουμε στο εμείς
Τα όσα εγώ κάνω ανήκουν στο "εγώ".
Αν το ακολουθούσαν και οι υπόλοιποι θα φτάναμε στο "εμείς" αγαπητέ συνάδελφε.
Αλλά δυστυχώς έμεινε μόνο στο "εγώ".
Δεν είδα κανένα άλλο να παίρνει θέση δημόσια (όπως εγώ), αν και τη ανάρτηση του 2011 την διάβασαν 687 άτομα.
Που ήταν τα πρωτοβάθμια συνάδελφε;
Που ήταν οι εργατοπατερούληδες και εργατομητερούλες να το καταγγείλουν δημόσια;

marioskri έγραψε:η προβολή ¨του εγώ σας στα έλεγα δεν προσφέρει επί του παρόντος τίποτα"
Συνάδελφε, η επιβεβαίωση σε ένα ζήτημα που πριν 2 χρόνια οι διάφοροι ήταν είτε επικριτικοί είτε αμέτοχοι/ αδιάφοροι, δεν σου προσφέρει τίποτα;
Δεν σε βοηθά να μην ξαναπέσεις στο ίδιο λάθος;
Δεν επιδρά "εκπαιδευτικά" πάνω σου;
Για σκέψου αγαπητέ συνάδελφε, αν σε όσα κατά καιρούς υποστήριζα/ πρότεινα, υπήρχε συμμετοχή, πόσα πράγματα θα είχαν είτε αλλάξει είτε δεν θα είχαν πάρει αυτή την τροπή.

Για σκέψου, συνάδελφε: μήπως ήρθε η ώρα να περάσετε εσείς στο εμείς και να αφήσετε εσείς το εγώ;

Υ.Γ
"προβολή";;;
Μάλλον συνάδελφε, έκθεση θα το ονόμαζα.
Έκθεση (εκ του εκτίθεμαι) εγώ το ονοματίζω.
Και μάλιστα, με απρόβλεπτες συνέπειες (έχω εμπειρία από το παρελθόν) και "χωρίς κέρδος, κέρατα", συνάδελφε.
Σου βάζω επιγραμματικά την ερμηνεία του εκτίθεμαι κι εσύ θα καταλάβεις:
εκτίθεμαι: εκθέτω τον εαυτό μου ή με εκθέτουν οι άλλοι σε κοινή θέα, σε κάτι συνήθως -αλλα όχι πάντα- αρνητικό, βρίσκομαι ευάλωτος και απροστάτευτος, αφύλαχτος, τίθεμαι σε δημόσια κρίση.
Αν κατάλαβες, κατάλαβες...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ikaria στις Πεμ 07 Μαρ 2013, 19:04, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : προσθήκη Υ.Γ στο σκέλος της απάντησης προς το μέλος aetos15)
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  aetos15 Πεμ 07 Μαρ 2013, 18:58

Επειδη και εμενα μου αρεσει να ειμαι σαφεστατος και κρυσταλλινος σου επαναλαμβανω το ερωτημα.
Εχω το δικαιωμα της διορθωσης η και της οριστικης διαγραφης της οποιαδηποτε αναρτησης μου?
Διαβαζοντας τους κανονες λειτουργιας του φορουμ τους οποιους σεβομαι απολυτα δεν διεπιστωσα πουθενα οτι παραβιαζω καποιον κανονα.
Επι του συγκεκριμενου θεματος θεωρησα οτι με διαφορα μισης ωρας χρειαζοταν η προσθηκη καποιων στοιχειων στην αναρτηση μου και θελησα να προβω στην διορθωση της,ωστε να την καταστησω πιο σαφης.
Αν περιμενες πεντε λεπτα θα ειχες την δυνατοτητα να αναγνωσεις την διορθωμενη αναρτηση μου και θα ειχες την ευκαιρια να δωσεις την οποια απαντηση εσυ νομιζες οτι ηταν ορθη.
Προτιμησες ομως να εκτοξευσεις εναντιον μου την "απειλη" οτι θα με διαγραψεις απο το φορουμ αν επαναλαβω το ιδιο "ατοπημα"
ΜΗΝ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ

aetos15

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2013
Τόπος : leukada

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 07 Μαρ 2013, 19:25

Η απάντηση δίνεται από τον ερωτώμενο, όποτε εκείνος αποφασίσει.
Στην προκειμένη περίπτωση έτυχε να είμαι μέσα στο φόρουμ όταν υπέβαλες το σχόλιο/ ερώτημα σου.
Και τότε έκατσα να απαντήσω.
Το μόνο που έκανα, ήταν να σου επιστήσω την προσοχή πως αυτό που κάνεις και μάλιστα είναι για δεύτερη φορά, δεν είναι σωστό.

Οι κανόνες του φόρουμ, δεν είναι εκ των πραγμάτων νομοθεσία.
Είναι γενικοί κανόνες και δεν ήταν δυνατό να προβλέπουν τα πάντα.
Κι αν θες, αναγνωρίζονται, ακολουθούνται και τηρούνται, "καλή τη πίστη".
Και ναι, είναι "ατόπημα" κι εξήγησα αναλυτικότατα τους λόγους.

Την πρώτη φορά που διέγραψες την ανάρτηση σου (πριν καμιά δυο βδομάδες πρέπει να ήταν), παρόλο που έκατσα γύρω στη 1,5 ώρα μες τη νύχτα να απαντήσω, δεν το έκανα θέμα.
Αλλά, για έλα στη θέση μου: δεύτερη φορά, από το ίδιο μέλος η ίδια συμπεριφορά;
Να μην σε προειδοποιήσω, λοιπόν;

Σε καλώ να διαβάσεις το Υ.Γ στην πιο πάνω ανάρτηση μου, που αναφέρω το πως δεοντολογικά μπορεί κάποιος να επεξεργάζεται την ανάρτηση του και να δεις στο κάτω μέρος το πεδίο που κάνω λόγο.

Σαφώς και δεν αξίζει το κόπο, ποτέ δεν άξιζε τον κόπο η μάχη του αυτονόητου και του πασιφανούς, συνάδελφε.
Αλλά τα όσα έγραψες, ήταν βαριά, τόσο για την ηθική όσο και για τον πολιτικό πολιτισμό μου.
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  aetos15 Πεμ 07 Μαρ 2013, 23:48

Την πρωτη λοπον φορα που διεγραψα αναρτηση ηταν οντως πριν κανα δυο εβδομαδες,γιατι ομως την διεγραψα?
Η αναρτηση λοιπον στην οποια αναφερεσαι ηταν δημοσιευμενη στο φορουμ τουλαχιστον ενα τριημερο και δεν ειχες απαντησει,θεωρησα λοιπον σκοπιμο οτι αφου την ειχες αγνοησει δεν υπηρχε και λογος να παραμενει δημοσιευμενη.
Αυτονοητο και πασιφανες για σενα συναδελφε οχι για μενα.
Επισης σε καλω να μου υποδειξεις σε πιο ακριβως σημειο της αναρτησης μου θετω σε αμφισβητηση την ηθικη σου και τον πολιτικο πολιτισμο σου?
Στις προθεσεις μου ποτε δεν ηταν να μειωσω η να αμφισβητησω τον πολιτικο σου πολιτισμο,απλως στα πλαισια του δημοσιου διαλογου μεσα απο αυτο το φορουμ οπου κρινω οτι οι τοποθετησεις σου ειναι εσφαλμενες θα ασκησω καλοπιστη κριτικη παντα με επιχειρηματα και και στα πλαισια ενος πολιτισμενου διαλογου.

aetos15

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2013
Τόπος : leukada

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  ikaria Παρ 08 Μαρ 2013, 08:15

aetos15 έγραψε:Θεωρω την προειδοποιηση τουλαχιστον ατυχη,εκτος αν θελεις να συμφωνω και εγω με τις αποψεις σου
aetos15 έγραψε:Aν λοιπον νομιζεις οτι πρεπει να με διαγραψεις μπορεις να το κανεις,αυτο που δεν μπορεις να διαγραψεις ειναι η εμπεριστατωμενη κριτικη που θα σου ασκω
Από τα παραπάνω, ο οποιοσδήποτε λογικός συνάγει πως:
1. Η προειδοποίηση έγινε επειδή δεν συμφωνείς με τις απόψεις μου
2. Η διαγραφή θα γινόταν με σκοπό να σταματήσω την "εμπεριστατωμένη κριτική που μου ασκείς"

aetos15 έγραψε:Η αναρτηση λοιπον στην οποια αναφερεσαι ηταν δημοσιευμενη στο φορουμ τουλαχιστον ενα τριημερο και δεν ειχες απαντησει,θεωρησα λοιπον σκοπιμο οτι αφου την ειχες αγνοησει δεν υπηρχε και λογος να παραμενει δημοσιευμενη.
Αυτονοητο και πασιφανες για σενα συναδελφε οχι για μενα.
1. Η διαγραφή της ανάρτησης σου ήταν γεγονός.
2. Το ότι κουράστηκα να απαντήσω και όταν τη δημοσίευσα διαπίστωσα πως είχε διαγραφεί, είναι και αυτό γεγονός.
3. Το ότι αισθάνθηκα μαλάκας (και τότε όπως και τώρα) είναι και αυτό γεγονός.
Πως θα ήθελες συνάδελφε να αντιδράσω;
Σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια και όχι με τα δικά μου;
Να μην αισθανθώ όπως αισθάνθηκα, επειδή εσύ δεν θεωρείς επιλήψιμο το να διαγράφεις μια ανάρτηση, επειδή πέρασαν 3 ημέρες και δεν έχει απαντηθεί;
Την επόμενη φορά λοιπόν, θα υποβάλλω δημόσιο ερώτημα να μου απαντήσετε πως θα πρέπει να αισθανθώ!!

Δεν κατάλαβα συνάδελφε, υπάλληλος είμαι και θα πρέπει να απαντώ σε τακτές διορίες έως 3 ημερών;
Όπως σε ταβέρνα που αν δεν σε εξυπηρετήσουν σηκώνεσαι και φεύγεις, αντίστοιχα έτσι και δεν σου απαντήσουν, διαγράφεις την ερώτηση;

Μπορείς να το δεις κι αλλιώς: ερώτημα που δεν απαντιέται και παραμένει ερώτημα, ενισχύει τον ερωτώντα πως υπάρχει αδυναμία απάντησης. Και κάτι τέτοιο είναι υπέρ του ερωτώντα.

Και στο κάτω της γραφής, γιατί κάθεσαι και γράφεις τα όσα έγραψες, πως δήθεν δεν θέλω να μου ασκούν κριτική και δεν παίρνεις τοις μετρητοίς αυτά που έγραψα, εξηγώντας το λόγο που ενδεχομένως θα σε διέγραφα, και μόνο αυτά;
Γιατί πάντα θα υπάρχει κάτι από πίσω και όχι αυτό που αναφέρομαι τόσο πολύ αναλυτικά;

Γιατί δεν κάνετε πράξη την παραίνεση που υπάρχει στους κανόνες του φόρουμ (το οποίο βέβαια δεν είναι κανόνας):
"Ποτέ μην απαντάτε "εν θερμώ" σε κάποια ανάρτηση.
Διαβάστε αρκετές φορές και κατανοήστε το κείμενο στο οποίο πρόκειται να απαντήσετε.
Με αυτό τον τρόπο, αποφεύγετε τις ανούσιες και χωρίς λόγο παρεξηγήσεις
"

Εν πάση περιπτώσει, ναι στην κριτική, ποτέ δεν την αρνήθηκα.
Τελεία και παύλα.

Υ.Γ
Ειλικρινά, δεν διαπίστωσα πουθενά από τα όσα μέχρι σήμερα έχεις γράψει, να μου ασκείς κριτική.
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011 Empty Απ: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ Π.Π.Υ - ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Α.Π.Σ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ Π.Ο.Σ.ΠΥ.Δ ΤΟ 2011

Δημοσίευση  aetos15 Παρ 08 Μαρ 2013, 16:51

Μου φανηκε αν μη τι αλλο παραξενο να αφησεις αναπαντητη ερωτηση μου επι τρεις μερες.......
Με ειχες συνηθισει διαφορετικα..........
Δεν θυμασαι καλα,κρτιτικη λοιπον σου ειχα ασκησει οσον αφορα την προσωπικη αποψη που ειχες οσον αφορα την αποδοχη η μη της προτασης της ΕΑΠΣ.

aetos15

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2013
Τόπος : leukada

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης