Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ;

Πήγαινε κάτω

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Empty ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ;

Δημοσίευση  ikaria Τρι 25 Φεβ 2014, 01:26

Με αφορμή το Υ.Γ 2 στην ανάρτηση αυτή, με μέμφεται ο καλός συνάδελφος διαχειριστής του μπλογκ fireman5etous και με κατηγορεί πως "ψεύδομαι ασύστολα ότι με δικά μου τηλεφωνήματα ανεβήκανε τα video της επιτροπής".

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Yaix

Για να δούμε καταρχάς, τι είχα γράψει:


Ikaria έγραψε:Για το θέμα των βίντεο ειδικά, δεν σας είδα να έχετε ανεβάσει το παραμικρό από τη συνεδρίαση της επιτροπής, μέχρι που τα ανέβασα στο φόρουμ.
Και πως να ανεβάζατε, αφού δεν υπήρχαν τα βίντεο στο site της Βουλής;
Και ούτε θα υπήρχαν, αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο από το πρωί μέχρι το μεσημέρι, για να επισημάνω στους "αρμόδιους" πως είχαν κάνει μακακία στο upload των πρακτικών.
Και γιατί σας ενοχλεί το λογότυπο του φόρουμ;
Επειδή με αυτό τον τρόπο σας αναγκάζω να σεβαστείτε τις πάνω από 3 ώρες δουλειάς μου,  για να τα επεξεργαστώ και να τα ανεβάσω;
Επειδή αναγκάζεστε να μπείτε στη διαδικασία να μη τα βρείτε έτοιμα;

Στη δουλειά μου και στον κόπο μου, επιτρέψτε μου να είμαι αφέντης εγώ...


Ας τα πάρω από την αρχή.

Είναι γεγονός αναμφισβήτητο πως κανένα συντεχνιακό ηλεκτρονικό μέσο δεν είχε ανεβάσει κανένα βίντεο της επιτροπής μέχρι τη στιγμή που τα ανέβασα στο φόρουμ.
Ο έτερος και μετά από εμένα, που ανέβασε βίντεο της επιτροπής είναι η Ε.Π.Π.Υ.Ε και αυτό αποδεικνύεται από τις μεταφορτώσεις των βίντεο στο κανάλι της εδώ

Για να δούμε, πότε ανέβασε το κάθε βίντεο;

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Hruh

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 7718

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 0jed

Διαπιστώνουμε λοιπόν πως η Ε.Π.Π.Υ.Ε, που ήταν ο μοναδικός (εκτός από εμένα) που ανέβασε βίντεο της επιτροπής, τα ανέβασε στο You Tube στις 20 και 21 Φεβρουαρίου ενώ εγώ τα ανέβασα στη 1 η ώρα τα ξημερώματα της 20 Φεβρουαρίου.

Θεωρώ πως απάντησα σε αυτό το σημείο αναλυτικότατα.

Πάμε στα υπόλοιπα.

Ο συνάδελφος αναρτά τα προγράμματα της τηλεόρασης της Βουλής.
Τι διαπιστώνουμε (και που το χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα) από τα προγράμματα;
Πως η συνεδρίαση της 13/2 μεταδόθηκε μαγνητοσκοπημένη.
Είπε κανείς το αντίθετο;
Ναι, η τηλεόραση της Βουλής έδειξε σε μαγνητοσκόπηση τη συνεδρίαση της επιτροπής της 13/2.
Υπήρχε στο site της Βουλής, όπως έγραψα;
Όχι!!!
Υπήρχε σε αρχείο για να το "κατεβάσει" κάποιος στον υπολογιστή του;
Όχι!!!
Ήταν μόνο για δούμε από την τηλεόραση ή από το διαδίκτυο.
Δυστυχώς, θα σας στενοχωρήσω αλλά δεν μπορείτε να έχετε καμία από τις εκπομπές της τηλεόρασης της Βουλής (είτε συνεδριάσεις, είτε έργα, είτε οτιδήποτε άλλο) αν δεν ανέβει σαν αρχείο, εκτός βέβαια αν γράψετε σε DVD την εκπομπή την ώρα που την προβάλει το κανάλι.

Που υπάρχουν αυτά τα αρχεία;
Για εκπομπές εδώ.
Διαπιστώνετε λοιπόν πως υπάρχουν 3 αρχεία:
* Αρχείο Ολομέλειας εδώ
* Αρχείο εκπομπών εδώ

Και αυτό που μας ενδιαφέρει:
* Αρχείο επιτροπών εδώ

Τα αρχεία της Διαρκούς Επιτροπής Δημόσιας Διοίκησης, Δημόσιας Τάξης και Δικαιοσύνης είναι εδώ
Το αρχείο με τη συνεδρίαση της 13/2 είναι εδώ

Αυτά ως προς τα διαδικαστικά.

Τι έγραψα αλλά ο συνάδελφος με το μένος που έχει δεν μπορεί 'η δεν θέλει να κατανοήσει;

ikaria έγραψε:Και πως να ανεβάζατε, αφού δεν υπήρχαν τα βίντεο στο site της Βουλής;
Και ούτε θα υπήρχαν, αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο από το πρωί μέχρι το μεσημέρι, για να επισημάνω στους "αρμόδιους" πως είχαν κάνει μακακία στο upload των πρακτικών.


"Δεν υπήρχαν τα βίντεο στο site"
Γιατί;
"...είχαν κάνει μακακία στο upload των πρακτικών"


Προσέξτε πως το βίντεο της συνεδρίασης έχει διάρκεια 204:03.
Έκανες κλικ να παίξει, έφτανε μέχρι το 6 δευτερόλεπτο και μετά έκανε LOADING.
Εμφάνιζε μια εικόνα όπως η παρακάτω

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Fv5k

Αυτό επί 2 ημέρες!!!
Έφτασε δε κάποια στιγμή, να έχουν "ανέβει" τα πρακτικά άλλων συνεδριάσεων μετά την 13/2 και η συνεδρίαση της 13/2 ακόμη να κάνει LOADING.
Φως φανάρι πως κάποιο πρόβλημα υπήρχε.
Γι' αυτό έγραψα πως "είχαν κάνει μακακία στο upload".
Το αρχείο του βίντεο δεν είχε "ανέβει" κανονικά.

Πως θα λυνόταν το πρόβλημα;
Δευτέρα 17/2
* Τηλεφώνημα στο Τμήμα Πρακτικών Επιτροπών και Γραμματείας και στο τηλέφωνο 210 - 3707315.
Δήλωσε αναρμόδιος ο υπάλληλος και με παρέπεμψε στην τηλεόραση της Βουλής συνδέοντας με, με το τηλεφωνικό κέντρο.
Ζητάω από τον τηλεφωνητή να με συνδέσει με το κανάλι της Βουλής, με συνδέει αλλά δεν το σηκώνουν.
Μου δίνει τον απευθείας αριθμό για να μην απασχολώ το τηλεφωνικό κέντρο.
* Τηλεφώνημα στο κανάλι της Βουλής στα τηλέφωνα 210 - 3735302 και 303 (αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν μέχρι και 305).
Δεν το σήκωναν.
Κάποια στιγμή, μετά από δεκάδες προσπάθειες το σήκωσαν.
Εξήγησα το πρόβλημα, δήλωσε η υπάλληλος αναρμόδια και πως υπεύθυνοι ήταν οι "κομπιουτεράδες".
Δήλωσε πως θα το διευθετούσε η ίδια χωρίς επιπλέον δική μου παρέμβαση, ξαναρωτώντας με για ποια επιτροπή αναφέρομαι και ποιας ημέρας.
Έτσι και έγινε.

Πάμε και ως προς την αμφισβήτηση από τον καλό συνάδελφο των τριών ωρών δουλειάς που έκανα για να ανεβάσω τα βίντεο.

Το αρχείο με το βίντεο της συνεδρίασης είναι διάρκειας 204 λεπτών.
Ο όγκος του αρχείου; 1,01 GB

Προς απόδειξη:

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 1f5r

Διάρκεια 3 ώρες και 24 λεπτά, όγκος 1,01 GB και το αρχείο ήταν σε μορφή flv.

Πόση ώρα πήρε να "κατέβει" το αρχείο αυτό στον υπολογιστή;

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 64g9

Μία ώρα και 17 λεπτά
.

Η συνολική διάρκεια του βίντεο είναι 204 λεπτά (3 ώρες και 24 λεπτά)
Από τα 204 αυτά λεπτά θα έπρεπε να ξεχωρίσουν και να ανέβουν οι τοποθετήσεις των εκπροσώπων της Π.Ο.Π.Υ.ΣΥ.Π, της Ε.Π.Π.Υ.Ε και των Π.Π.Υ κατηγορίας ιδιωτών.
Πόσο χρόνο είχαν συνολικά;
Είχαν 29 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα.
Όμως εδώ υπήρχε πρόβλημα: το You Tube επιτρέπει "ανέβασμα" βίντεο διάρκειας μέχρι 15 λεπτών το ανώτατο.
Έτσι λοιπόν έπρεπε, οι τοποθετήσεις των εκπροσώπων να μην είναι σε ένα βίντεο αλλά σε κομμάτια.
(σημείωση: δεν ανέβασα τις τοποθετήσεις του εκπρόσωπου της Γ.Σ.Ε.Ε διάρκειας 4:19, του πρόεδρου της Π.Ο.Ε.Υ.Π.Σ διάρκειας 13:19 και του πρόεδρου της Ε.Α.Π.Σ διάρκειας 8:33)
Για να γίνει ο διαχωρισμός των τοποθετήσεων αλλά και να αφαιρεθούν οι τοποθετήσεις άλλων εκπροσώπων που  ήταν ενδιάμεσα των δικών μας, το βίντεο από μορφή flv που ήταν έπρεπε να μετατραπεί σε μορφή mp4.

Πόση ώρα πήρε αυτή η μετατροπή;

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Emxq

Η μετατροπή από flv σε mp4 πήρε 1 ώρα και 30 λεπτά.

Αφού λοιπόν έγινε ο διαχωρισμός των τοποθετήσεων, έπρεπε να ανέβουν τα βίντεο στο You Tube.
Πόση ώρα πήρε αυτό;

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; D83g

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Cj3a

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 5bfm

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; N1gc

Πόσος χρόνος χρειάστηκε συνολικά για να ανέβουν στο You Tube τα 4 αυτά βίντεο;

Χρειάστηκαν (9+15+17+13) 54 λεπτά.

Να κάνω και τη σούμα για το πόσος χρόνος  χρειάστηκε για όλα αυτά;

* Κατέβασμα από Βουλή: 1 ώρα 17 λεπτά
* Μετατροπή flv σε mp4: 1 ώρα 30 λεπτά
* Ανέβασμα στο You Tube: 54 λεπτά

Σύνολο: 3 ώρες και 31 λεπτά.

Τι είχα γράψει;
"τις πάνω από 3 ώρες δουλειάς μου,  για να τα επεξεργαστώ και να τα ανεβάσω".
Χαρτί και καλαμάρι και με λογιστική ακρίβεια.

Συνάδελφε, καλέ και άξιε, στη ζωή μου δεν έμαθα να λέω ψέματα.
Σίγουρα, έχω άλλα κουσούρια.
Αλλά όχι το ψέμα.

Σε καλώ λοιπόν, αν με όλα τα παραπάνω δεν σε έπεισα, να κάνεις κάτι ακόμη.
Να πάρεις τηλέφωνο στο τμήμα πρακτικών επιτροπών και στο κανάλι της Βουλής στα τηλέφωνα που έγραψα πιο πάνω και να ρωτήσεις αν πήρε κάποιος (αν δεν με απατά η μνήμη μου νομίζω πως σε ερώτηση τους από που παίρνω, απάντησα "από δημόσια υπηρεσία") τη Δευτέρα 17/2 και τους ενημέρωσε για το πρόβλημα στο βίντεο της συνεδρίασης της επιτροπής της 13/2.

Σου  δίνω διορία μέχρι την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου.
Είναι υπέρ αρκετή μια ολόκληρη ημέρα για να πάρεις τηλέφωνο και να διαπιστώσεις αν λέω την αλήθεια ή όχι.
Είμαι σίγουρος πως μετά από όλα αυτά, έμπρακτα θα ανακαλέσεις και θα αποκαταστήσεις τα όσα ανυπόστατα και προσβλητικά έγραψες για το πρόσωπο μου.

Σε αντίθετη περίπτωση να με συμπαθάς, αλλά θα κάνω οτιδήποτε νόμιμο για να υπερασπίσω την τιμή και την υπόληψη μου που έθιξες με τα όσα έγραψες.



ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ


Παραθέτω το πρόγραμμα της τηλεόρασης της Βουλής της Δευτέρας 24 Φεβρουαρίου.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; Zfgs

Στο πρόγραμμα της Δευτέρας 24 Φεβρουαρίου, αναφέρεται πως από ώρα 13:25 μέχρι 17:00, μεταδόθηκε μαγνητοσκοπημένη η συνεδρίαση της Διαρκούς Επιτροπής Δημόσιας Διοίκησης, Δημόσιας Τάξης και Δικαιοσύνης της 20/2.
Για να δούμε ποια αρχεία συνεδριάσεων  αυτής της επιτροπής έχουν "ανέβει" site της Βουλής

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 5e26

Τι "μαγικό" έγινε, συνάδελφοι;

Σύμφωνα με τα γραφόμενα και καταγγελλόμενα από το συνάδελφο, η τηλεόραση της Βουλής έδειξε το βίντεο της επιτροπής αυτής στις 24/2.
Έπρεπε λοιπόν - σύμφωνα με το συνάδελφο - να υπήρχε το βίντεο.
Δυστυχώς, αλλά όπως διαπιστώνετε δεν υπάρχει!!!
Τι έγινε λοιπόν;
Που χάθηκαν αυτές οι μέρες;
Που πήγε το βίντεο;
* Μήπως "το πήραν οι της ομάδας Ε και το πήγαν στην Ανδρομέδα όπου κατοικούν";
* Μήπως "ψεύδεται ασύστολα η τηλεόραση της Βουλής";

Αγαπητέ και άξιε συνάδελφε, μήπως συνέβη κάτι άλλο, κάτι πολύ πιο απλό από όσα μου καταμαρτύρησες;
Μήπως, αν διάβαζες με περισσότερη προσοχή τα όσα έγραψα σχετικά με το θέμα, χωρίς εμπάθεια και χωρίς τη σιγουριά πως "ψεύδομαι ασύστολα" δεν θα έγραφες όσα έγραψες;
Μήπως είναι άλλο η μετάδοση ενός βίντεο από την τηλεόραση και άλλο η ύπαρξη ενός βίντεο σε αρχείο;
Αναρωτιέμαι εγώ ο "Ο Baron { ikaria } Munchausen (Μινχάουζεν)"

Εμπρός λοιπόν, πεδίο δόξας λαμπρό, σας προκαλώ: δείξτε σήμερα το βίντεο της συνεδρίασης αυτής.

Υ.Γ
Αγαπητέ και άξιε συνάδελφε, το αν σέβομαι το αναγνωστικό κοινό του φόρουμ, το αποδεικνύω καθημερινά με τις αναρτήσεις που κάνω.
Μπορεί να μην συμφωνεί κανείς με τις απόψεις ή τις θέσεις που έχω, αλλά σε καμία περίπτωση ποτέ δεν χρησιμοποίησα το ψέμα για να τις υποστηρίξω.

ΠΡΟΣΘΗΚΗ 25/2 και ώρα 15:00

Το βίντεο τελικά "ανέβηκε" σε χρόνο μεταγενέστερο της ανάρτησης μου εδώ

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΓΕ ΨΕΥΤΗΣ; 7ckl

Βρείτε μου σας παρακαλώ το αρχείο του βίντεο της συνεδρίασης της 24/2.
Δεν μπορεί να μην υπάρχει.
Αφού όπως υποστηρίζει ο καλός συνάδελφος, το δείχνει το κανάλι μαγνητοσκοπημένο...
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης