Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Πήγαινε κάτω

ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ Empty ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Δημοσίευση  ikaria Παρ 25 Μαρ 2016, 09:32

Στο  συντεχνιακό μπλογκ της Π.Π.Υ (πλέον) από τα βόρεια, υπάρχει ανάρτηση που εύχεται σε όλους τους Έλληνες, χρόνια πολλά εδώ
Την ανάρτηση αυτή τη συνοδεύει με μια εικόνα, η οποία εκ δεξιών απεικονίζει τον Ευαγγελισμό της αειπαρθένου και Θεοτόκου Μαρίας.
Τον Άγγελο Κυρίου, που εμφανίστηκε και ανήγγειλε στην Παναγία το χαρμόσυνο γεγονός πως θα τεκνοποιήσει χωρίς άνδρα!!!
Αυτό το γεγονός εορτάζουμε όλοι εμείς οι Έλληνες, εκτός βεβαίως των ανθελλήνων, άθεων, μουσουλμάνων και δεν ξέρω κι εγώ σε τι θρήσκευμα πιστεύουν αλλά θέλουν να λέγονται Έλληνες...

Να λοιπόν η εικόνα

ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ 2iup4dt

Κοιτώντας και απολαμβάνοντας (είμαι και φιλότεχνος, πως να το κρύψομεν άλλωστε) το έργο της συναδέλφου, το μάτι μου -το αριστερό, καθώς εκτός από αδυναμίες στα αριστερά, έχουμε κι ένα συγκλίνοντα στραβισμό - έπεσε στο δεξιό μέρος της φωτογραφίας.
Τότενες, έπαθα ένα σοκ με αυτό που είδα!!
Εις την  κεφαλήν του Αρχαγγέλου Γαβριήλ, αντί φωτοστεφάνου, υπάρχει η ημισέληνος!!!
Αν είναι δυναμόν, συνάδελφοι.
Η ημισέληνος;
Δηλαδής, ο Αρχάγγελος Γαβριήλ ήτονε μουσουλμάνος;

Δείτε την εικόνα παρακαλώ πολύ, μεγεθυσμένη εις το επίμαχον σημείον

ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ 2la91xy

Όπως τα βλέπετε, αγαπητοί συνάδελφοι, συναδέλφισσες και οι λοιποί.
Διακρίνετε κι εσείς την ημισέληνον ευδιακρίτως και πεντακαθάρως, ναουμ.

Ποιο κρυφό μήνυμα θέλει να περάσει, μέσα από την εικόνα αυτή, η Π.Π.Υ;
Μήπως έχουν καταλάβει τη σκέψη της, οι ισλαμοπίθηκοι τζιχαντιστές οι οποίοι περνούν από τα μέρη της, πηγαίνοντας προς την Ειδομένη;
Μήπως έχει γίνει ενεργούμενο των απολίτιστων εχθρών του ΕΛ-ληνικού Έθνους;
Μήπως είναι και αυτό σχέδιο της αλλοίωσης του Έθνους των ΕΛ-λήνων;
Τι άλλο μας επιφυλάσσει το μέλλον;
Τι έχει πει ο γέρων Παΐσιος;
Πότε θα ρίξω το σκάφος στη θάλασσα;

Αίσχος και πάλι αίσχος!!!
Έλληνες, επαγρυπνείτε.
Βάλτε όλοι, σημαίες στα μπαλκόνια, βίντεο από έργα με θέμα το 1821 (ότι πιο cult δηλαδή) και σκόρδα με ρέγουλα στη σκορδαλιά, μην πέσουν οι πιέσεις κι έχουμε πρόβλημα.

Άντε βρε, κι από χρόνου, μόνιμοι!!!

Δείτε την κανονικήν εικόναν, ήτις εμφανίζει τον Αρχάγγελον Γαβριήλ, με φωτοστέφανον αντί ημισελήνου.

ΣΟΚ!!! Π.Π.Υ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΓΑΒΡΙΗΛ ΩΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ!!! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ T7h643
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης