Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ Empty Απ: Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ

Δημοσίευση  ikaria Παρ 01 Μαρ 2013, 19:20

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ Empty Απ: Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ

Δημοσίευση  roubagios Παρ 01 Μαρ 2013, 21:54

"Διακινδυνεύοντας να φανώ γελοίος, επιτρέψτε μου να πώ ότι ο αληθινός επαναστάτης οδηγείται από ένα μεγαλειώδες αίσθημα αγάπης. Είναι αδύνατο να σκεφτώ έναν γνήσιο επαναστάτη χωρίς αυτήν την ιδιότητα".
Che Guevara

"Nα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα"
"Che" - φόρουμ συμβασιούχων πυροσβεστών



Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ Che-guevara-hairstyles
roubagios
roubagios

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ Empty Απ: Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 02 Μαρ 2013, 12:00

Επειδή:
* Κανένα μέλος εδώ στο φόρουμ δεν έχει δηλώσει τα πολιτικά του φρονήματα
* Κανένα δεν ενδιαφέρει το τι πιστεύει πολιτικά το κάθε μέλος του φόρουμ

Γι' αυτούς τους πολύ απλούς λόγους, σε παρακαλώ να μην αναφερθείς ξανά σε αυτό το θέμα.

Υ.Γ 1
Επί προσωπικού:
Δεν έχω κανένα λόγο να αναφέρω το τι έχω κάνει, σε κανένα.
Ότι έκανα (αν έκανα), αυτό αφορά εμένα και μόνο εμένα.
Είμαι απόλυτα σίγουρος, πως αυτοί που πρέπει, αναγνωρίζουν την προσφορά μου.

Υ.Γ 2
CHE έγραψε:το να γραφεις εδω μεσα δεν λεει τιποτε και ειναι και τζαμπα ΜΑΓΚΙΑ.!!!!!!!!
Συμφωνώ απόλυτα!!!
Έλα μου ντε όμως, που κάποιοι ούτε καν τζάμπα μάγκες δεν έγιναν...


Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ Empty Απ: Επιστολή Σωμ. Χαλκιδικής για την αναδιάρθρωση του ΠΣ

Δημοσίευση  roubagios Δευ 04 Μαρ 2013, 00:08

Ακουσε κατι κ.Che, "αγανακτισμενε" και αρχιμαγκα του πληκτρολογιου.

'Οσα χρονια είμαι συμβασιουχος, δεν εχω λειψει απο πορεια και γενικα κινητοποιηση. Αυτο δεν ειναι σχημα λογου αλλα ΑΠΟΛΥΤΗ πραγματικοτητα. Ημουνα, για παραδειγμα, 1 απο τους 10 στο 1ο debate, στις εκλογες του 2009. Ημουνα ο ενας απο τα δυο ατομα που κλεισαμε την Πανεπιστημιου, στην πρωτη κινητοποιηση για την προσληψη των συμβασιουχων το καλοκαιρι.

Πριν φτασουμε σ'αυτο το σημειο, να παρακαλαμε δηλαδη Ιουνη μηνα για να μας παρουνε, εγω μαζι με καμια 25αρια ψυχες ειχαμε συστησει επιτροπη αγωνα, απο τον Μαρτη, η οποια καλεσε σε πανελλαδικη κινητοποιηση αρχες Απριλη. Ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα? Aπo τους 1800 (τοτε) συμβασιουχους, δωσανε το παρων 55! Εχω φαει δακρυγονα, απειλες και αλλα πολλα, ολα αυτα τα χρονια ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.
Συνεπως οι χαρακτηρισμοι "γιαλαντζι αριστερουλης" κλπ. ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ.

Ο τροπος με τον οποιον αντιδρας τοσο καιρο στο φορουμ ονομαζεται απο την ιατρικη επιστημη ΜΕΤΑΘΕΣΗ και ΑΡΝΗΣΗ και ειναι μηχανισμοι αμυνας του ατομου (ψαξε να δεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ σημαινουνε, δε θα σου δωσω μασημενη τροφη). Ο διαγωνισμος, ανθρωπε μου, εχει γινει εδω και πανω απο ενα χρονο. Ειναι βολικο και ψυχοσωτηριο ενα χρονο μετα απο ενα χρονο και βαλε, να συνεχιζεις να ριχνεις αναθεματα αλλα για ποσο ακομα. Ειναι παρηγορια να πιστευεις οι καλοι δικαστες θα σου δωσουν τη λυση και θα βαλεις επιτελους τα πολυποθητα μαυρα αλλα θα το κανουν? Μηπως ειναι η ωρα να παρεις επιτελους τη ζωη στα χερια σου και να ξεκολλησεις απο τη γκρινια?

Και επειδη εχω 30 πραγματα να κανω στη ζωη μου και δεν μπορω να ειμαι ο ψυχαναλυτης του καθενος, ουτε ο συμβουλος εργασιας του. Επειδη αναφερθηκες δημοσια προσβλητικα προς το ατομο μου. Επειδη μου εστειλες πμ. Επειδη αντι να σχολιαζεις πανω στο θεμα του καθε αρθρου, τα κανεις Μαρθα Βουρτση.
Απο εδω και στο εξης αυτο το θεμα ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ και παρομοιες συμπεριφορες στο μελλον, θα εχουνε σαν αποτελεσμα την αποπομπη σου απο το φορουμ. Με αγαπη παντα.

YΓ: Kαι ετσι για την ιστορια αλλα και επειδη η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας, το ρητο που παρεθεσε δις ο Ικαριας ειναι του ΚΑΒΑΦΗ. Κ.Π. ΚΑΒΑΦΗΣ. Γκεγκε?
roubagios
roubagios

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης