Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ: ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!!!!

Πήγαινε κάτω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ: ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!!!! Empty ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ: ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!!!!

Δημοσίευση  ikaria Τετ 17 Νοε 2021, 08:49

Απορρίφθηκε η τροπολογία που είχε καταθέσει το Κ.Κ.Ε για τη μονιμοποίηση Π.Π.Υ και συμβασιούχων εποχικών πυροσβεστών εδώ


Πρόκειται για ακόμη μια τροπολογία που κατατέθηκε από το Κ.Κ.Ε για τη μονιμοποίηση μας, η οποία για ακόμη μια φορά απορρίφθηκε πανηγυρικά!!!

Ήταν αυτή εδώ τον Μάη του 2019.

Διαβάστε εδώ τι είχα γράψει τότε.

Να πω ότι μου κάνει εντύπωση το πλήρες "θάψιμο" της τροπολογίας από όλα τα ηλεκτρονικά μέσα της συντεχνίας μας αλλά και τους συνδικαλησταράδες, θα πω ψέμματα και δεν το θέλω.
Δεν είμαι αφελής.
Όλα αυτά τα χρόνια έχω καταλάβει το ρόλο που παίζουν οι κάθε λογής εργατοπατερούληδες και εργατομητερούλες, σε οποιαδήποτε πρόταση μονιμοποίησης προέρχεται από το Κ.Κ.Ε!!
Από τη στιγμή που προέρχεται από το Κ.Κ.Ε, είναι σαν να μην υπάρχει.
Ιδανικοί αυτόχειρες!!!
Από την άλλη προβάλουν με κάθε τρόπο τον κάθε τυχάρπαστο εργατοπατερούλη και πολιτικάντη, που τάχα μου συμπαρίσταται στα δίκαια αιτήματα μας.
Και δώστου οι συναντήσεις με τον τάδε βουλευτή, με τον τάδε γραμματέα, με τον τάδε κομματάρχη.
Το έργο χιλιοπαιγμένο.

Κατά τα άλλα, απευθύνομαι στους συναδέλφους συμβασιούχους, ήταν που θα σας τακτοποιούσαν με το τέλος της αντιπυρικής...
Η παρηγόρια πάντως βρέθηκε: διώξανε το Χαρδαλιά, που ήταν ντρόμπρο παλικάρι!!!

Υ.Γ
Όλοι αυτοί, Κυρανάκης (βουλευτής Ν.Δ), Παππάς (βουλευτής Ν.Δ), Καλλιάνος (βουλευτής Ν.Δ), Γκίκας (βουλευτής Ν.Δ), Κόλλιας (βουλευτής Ν.Δ), Δήμας (βουλευτής Ν.Δ), Μηταράκης (βουλευτής Ν.Δ), Κελέτσης (βουλευτής Ν.Δ), Πλέυρης (βουλευτής Ν.Δ), Φωτήλας (βουλευτής Ν.Δ), Κούβελας (βουλευτής Ν.Δ), Υψηλάντης (βουλευτής Ν.Δ), μαντάς (βουλευτής Ν.Δ), Οικονόμου (βουλευτής Ν.Δ) Γεροβασίλη (βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ), Βελόπουλος (Ελλ.Λύση) και πόσοι άλλοι,  για να υποστηρίξουν/υπερψηφίσουν  την τροπολογία που κατέθεσε το Κ.Κ.Ε για τη μονιμοποίηση σας;

Στα λόγια και για επικοινωνιακούς λόγους, μαζί σας.
Όταν έρχεται όμως η ώρα που θα πρέπει να πουν το "ναι", κάνουν τους κινέζους;

Συνεχίστε να τους στηρίζετε, συνάδελφοι.
Κατά πως φαίνεται, το γουστάρετε το δούλεμα!!!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ: ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!!!! Screen11
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης