Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  Bob ο Μάστορας Σαβ 05 Μαρ 2011, 12:41

Προσπαθώ να μην σκέφτομαι το σχέδιο νόμου, γιατί όσες φορές το σκέφτομαι μόνο απογοήτευση και αηδία μου προκαλεί, όμως λόγω της επικείμενης ψήφισής του, χωρίς να το θέλω τριγυρνάει στο μυαλό μου. Μου έχουν δημιουργηθεί και κάποιες απορίες, τις οποίες δεν τις είχα σκεφτεί νωρίτερα προκειμένου να τις εκθέσω στην δημόσια διαβούλευση. Οι απορίες αυτές έχουνε να κάνουνε βασικά με τις κατηγορίες που αναφέρω ως τίτλο. Ας ξεκινήσω από την κατηγορία Α, που αφορά την πρόσληψη πολιτών ως Πυροσβέστες Πενταετούς Υποχρέωσης, όσοι εκ των εποχικών σήμερα είναι κάτω από 29 χρονών, βάσει του σ/ν μπορούν να συμμετέχουν στην κατηγορία Α, θα τους δίνει όμως μοριοδότηση για την προϋπηρεσία τους ως εποχικοί όπως θα δίνει για τους εθελοντές? έτσι ώστε να μπορούν να προηγηθούν στα μόρια από τους πολίτες? θα καλεστούν να περάσουν από αγωνίσματα και από ιατρικές εξετάσεις? εφόσον είναι εποχικοί τα έχουνε περάσει!!! Ποιό θα είναι το ποσοστό κάλυψης των θέσεων από γυναίκες και στις 2 κατηγορίες, πόσες είναι οι γυναίκες που εργάζονται ως εποχικοί? Οι οδηγοί από όσο θυμάμαι όταν προσελήφθησαν σαν εποχικοί δέν έδωσαν αθλήματα, τώρα όσοι θα μπούν στην κατηγορία Β, δεν θα πρέπει να εξεταστούνε και στις αθλητικές δοκιμασίες!!!
Bob ο Μάστορας
Bob ο Μάστορας

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  Dim36 Σαβ 05 Μαρ 2011, 13:55

Πως να μην το σκεφτομαστε συναδελφε,εγω τις τελευταιες μερες ειναι το μονο που σκεφτομαι με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω τα βραδυα.Δεν ξερω αν εχει αλαξει κατι ομως γραφει καθαρα οτι υγειονομικες εξετασεις περναν ολοι οπως ισχυει για τους μονιμους πυροσβεστες(περιπου 1000 παθησεις) και οχι για τους εν ενεργεια.Ετσι οπως το καταλαβαινω εγω ολοι οσοι εχουν προυπηρεσια ανεξαρτητως ηληκιας πανε στην κατηγορια β,εαν καποιος συναδελφος κανει τα χαρτια στην α κατηγορια πιθανος δεν θα μετρησει η προυπηρεσια του καθως αυτη η κατηγορια ειναι για τους πολιτες.Αλλιως γιατι να βγαλει δυο κατηγοριες και να μην πει μια κατηγορια μονο αλλα απ αυτους ενα ποσοστο θα ειναι υποχρεωτικα πολιτες και γυναικες.Για αυτους που δεν εχουν περασει αθληματα καθολου ειναι οντως μεγαλο ερωτηματικο.

Dim36

Αριθμός μηνυμάτων : 79
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 05 Μαρ 2011, 13:56

Συνάδελφε Bob ο Μάστορας, το έγραψα και το ξαναγράφω: αυτό το σ/ν είναι μνημείο προχειρότητας.
Και αυτή η προχειρότητα θα έχει άμεσο αντίκτυπο όταν θα γίνει εφαρμογή του νόμου.
Τι να πιάσεις και τι να αφήσεις;
Τον παραλογισμό των τριών και όχι δύο αντιπυρικών σαν προϋπηρεσία;
Το παραλογισμό της αύξησης του ορίου ηλικίας με ταυτόχρονη αύξηση των απαιτούμενων αντιπυρικών;
Τον παραλογισμό της πρόσληψης πρώην (μη εν ενεργεία) συμβασιούχων;
Τον παραλογισμό της μοριοδότησης διαφορετικών απολυτηρίων (Δημοτικού - Γυμνασίου);

Είμαι πολύ περίεργος να δω την εφαρμογή του νόμου.
Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

Υ.Γ
Μην μιλήσω για θέματα νομιμότητας...
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  dim74 Σαβ 05 Μαρ 2011, 15:11

για αυτη την αηδια του μια αντιπυρικη απο το 2008-10 και 5 πριν,φταιει η ποσπυδ καθαρα!θυμηθειτε τι ζητουσε καιρο πριν σε ανακοινωση της...


-Αυτοί που εργάζονταν 7 και 8 έτη (2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006,2007) αποχώρησαν το 2008 και επαναπροσλήφθηκαν το 2009 και είναι εκτός ρύθμισης (185 άτομα).

-Τι θα γίνει με τους συναδέλφους που υπηρετούσαν τη στρατιωτική θητεία τους τα έτη 2008, 2009, 2010 και είναι εκτός (περίπου 150 άτομα).

οποτε μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας καθως εχω πει και παλι την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο δεν γινεται!παμε να φτιαξουμε λιγα ατομα ακομα σε κατι τρελες περιπτωσεις και μπορει να ανοιξουμε αλλες καταστασεις με αγνωστο αποτελεσμα!

dim74

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  Bob ο Μάστορας Σαβ 05 Μαρ 2011, 17:25

Ασχετα απο το εάν το σχεδιο νόμου είναι πρόχειρο ή όχι, υπάρχουν ήδη πολλά αναπάντητα ερωτήματα και θα προκύψουν ακόμη περισσότερα και ένα από τα κυριότερα είναι οι αθλητικές δοκιμασίες τις οποίες δεν τις έχουνε περάσει οι οδηγοί εποχικοί... και εγώ που είμαι μικρός σε ηλικία και μπορώ να συμμετάσχω στην κατηγορία Α, γιατί να μην μου μετρήσει η προϋπηρεσία σαν εποχικός? και αθλήματα έχω δώσει και τις ιατρικές εξετάσεις τις έχω περάσει.
Γιατί δεν σκέφτεται η ομοσπονδία πως εάν στο σχέδιο νόμου προβλέπεται μοριοδότηση για νεαρούς εποχικους στην κατηγορία Α , θα απορροφηθούν περισσότεροι συνάδελφοι? Αυτό δεν είναι προς όφελος μιας μικρής ομάδας εποχικών, γιατί στην κατηγορία Α , εάν είναι να πάρει 400 πολίτες, οι 200 να μην είναι από τους εποχικούς? όσοι συνάδελφοι ήταν φαντάροι το 2008-2009-2010 λογικά είναι μικροί σε ηλικία, εφόσον τους κόβει από την Β κατηγορία ας τους δώσει μόρια για την Α κατηγορία
Bob ο Μάστορας
Bob ο Μάστορας

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  dim74 Σαβ 05 Μαρ 2011, 17:47

εγω πιστευω πως στην κατηγορια πολιτων τα αθληματα θα ειναι αυτα των μονιμων...δηλαδη λιγοι θα τα περασουν...οποτε ενας απο εμας μεχρι 29 μπορει να δωσει και στην κατηγορια πολιτων απλα θα δωσει σαν να εδινε σε κανονικο διαγωνισμο μονιμων με την προυπηρεσια του ομως ως εποχικου λογικα να μετρα,αφου εχει περασει ομως τα αθληματα κτλ...

dim74

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  dim74 Σαβ 05 Μαρ 2011, 18:31

συναδελφε ikaria μπορεις να εξετασεις κατα ποσο ειναι συμφερον και δυνατο για εμας να δωσουμε επισημη οδηγια σε ολους τους εποχικους εως 29 ετων να δωσουν και στην Α κατηγορια ετσι ωστε απο την μια να κοψουν οσο το δυνατον περισσοτερες θεσεις απο πολιτες και εθελοντες και απο την αλλη να αφησουν οσο το δυνατον περισσοτερες κενες θεσεις στην Β κατηγοαρια για εμας τους εποχικους πυροσβεστες...?
τι αθληματα θα δωθουν εκει?η προυπηρεσια ως εποχικων μετρα στην Α κατηγορια?αυτα και καποιες αλλες λεπτομερειες νομιζω πρεπει να διερευνηθουν πληρως,ετσι ωστε καμια θεση δικη μας να μην παει χαμενη...

dim74

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 05 Μαρ 2011, 18:41

Συνάδελφε Bob ο Μάστορας και λοιποί συνάδελφοι, μη μπαίνετε στη διαδικασία να εικοτολογείτε περί του διαγωνισμού.
Μην ψάχνετε να βρείτε τι και πως θα μπορούσε να γίνει.
Δεν το λέω αφοριστικά, με την έννοια του "πίστευε και μη ερεύνα".
Απλά συνάδελφοι πρέπει να καταλάβετε πως αυτό το σ/ν έγινε με τη λογική του "κοψίματος".
Και σε αυτό το "κόψιμο" όχι μόνο συμφώνησε αλλά και συνέβαλε η Ομοσπονδία.
(Διαβάστε εδώ)
Ξέρω πως η μομφή για συμβολή της Ομοσπονδίας στο "κόψιμο" μπορεί κάποιοι να την θεωρήσουν σαν συκοφαντία.
Ας μιλήσουν αυτοί που ξέρουν και ας μην σιωπούν.
Επιτέλους ας πάρουν θέση δημόσια και ας καταγγείλουν τα παιχνίδια που παίχτηκαν στις πλάτες μας.
Ας το κάνουν για τη "σωτηρία της ψυχής τους".
Τα έχω ξαναγράψει: στη συνάντηση με πολιτική και φυσική ηγεσία το μόνο που τους απασχόλησε ήταν το "πως θα το πουν στον κόσμο"...
Είχα κάνει μια δημόσια πρόταση προς τον υπουργό που την είχα στείλει στην Ομοσπονδία.
Καμία ανταπόκριση.
Το θέμα θάφτηκε κανονικότατα.
Υπομονή και θα βγάλω τη δεύτερη πρόταση προς τον αξιότιμο "συνάδελφο" και "πρόεδρο" της Ομοσπονδίας.
Μια πρόταση που του έκανα στις 5 Δεκέμβρη 2010.
Κι τότε θα μετρήσουμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος του καθένα...

Απάντηση στο συνάδελφο dim74

Συνάδελφε δεν βλέπω κώλυμα στο να συμμετάσχει ένας συμβασιούχος στην "κατηγορία Α" αν θεωρήσουμε πως κατηγορία Α είναι η κατηγορία των πολιτών και κατηγορία Β είναι η κατηγορία των συμβασιούχων).
Διαλέγεις και παίρνεις.
Η ειδοποιός διαφορά μεταξύ των δύο κατηγοριών ως προς την υποβολή αίτησης είναι στην ηλικία:
Οι πολίτες πρέπει να έχουν ηλικία μέχρι 29 ετών ενώ οι συμβασιούχοι μέχρι 54.
Από κει και πέρα αν ένας συμβασιούχος ηλικίας μέχρι 29 ετών που δεν έχει τις απαραίτητες αντιπυρικές 2008, 2009 και 2010 που απαιτούνται κι έτσι δεν θα μπορούσε να συμμετέχει στο διαγωνισμό, μπορεί κάλλιστα να υποβάλει αίτηση για την κατηγορία Α (πολιτών) αντί της κατηγορίας Β (συμβασιούχων).
Όχι μόνο μπορεί αλλά για λόγους συμφέροντος επιβάλλεται να υποβάλει αίτηση για την κατηγορία Α (πολιτών).
Η προϋπηρεσία του σαν συμβασιούχος θα του μετρηθεί κανονικότατα.

Απάντηση προς όλους:

Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει σε ποιο σημείο του σ/ν γίνεται η παραμικρή αναφορά σε αγωνίσματα ή όριο αναστήματος είτε πρόκειται για συμβασιούχους είτε πρόκειται για πολίτες;


Τα σέβη μου...

Οι παράγραφοι 2 και 4 του άρθρου 15 τροποποιήθηκαν εν κρυπτώ και μάλιστα προς όφελος ιδιωτών και εθελοντών.
(Πατήστε εδώ για να δείτε το άρθρο 15 που είχε κατατεθεί στη διαβούλευση).
(Πατήστε εδώ για να δείτε το προς ψήφιση σχέδιο νόμου.)
Σημείωση:
Το άρθρο 15 για τους Πυροσβέστες πενταετούς υποχρέωσης είναι στις σελίδες 7, 8 και 9.

Κατά τα άλλα τα παπαγαλάκια αυτοθαυμάζονται για την επισκεψιμότητα που έχουν στις πατσαβούρες τους.
Να τις χαίρονται και τις επισκεψιμότητες και τις ηλεκτρονικές πατσαβούρες τους...


Και πάλι τα σέβη μου...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ikaria στις Σαβ 05 Μαρ 2011, 21:03, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Προσθήκη link του άρθρου 15 προς ψήφιση)
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  Bob ο Μάστορας Σαβ 05 Μαρ 2011, 20:51

Δηλαδή συνάδελφε και στις 2 κατηγορίες δεν θα υπάρχουνε αθλητικές δοκιμασίες???
Bob ο Μάστορας
Bob ο Μάστορας

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 05 Μαρ 2011, 21:10

Σε καμία!!!
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  dim74 Σαβ 05 Μαρ 2011, 22:01

απλα ikaria γραφει για εμας πως...Η πρόσληψη αυ-
τών γίνεται με σύστημα αντικειμενικών κριτηρίων (μό-
ρια), ενώ δεν απαιτείται όριο αναστήματος, ούτε η υπο-
βολή τους σε αθλητικές δοκιμασιες.


αυτο οπως το καταλαβαινει κανεις!εμενα παντως μια σκεψη ειναι πως οι αλλοι θα τα εχουν αυτα...

ikaria εγω εννοω ακομα και αν εχει ολα τα κριτηρια τα δικα μας να κανει αιτηση και στην Α κατηγορια...γιατι απλα μπορει εκει να ειναι μεσα(εφοσον μετραει και η προυπηρεσια του) ενω στην Β οχι!ετσι το παιζει σε διπλο ταμπλο!και εκεινος ευννοειτε κι εμεις,αν παει στην Α κατηγορια αφηνει κενη θεση σε εμας!

dim74

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 05 Μαρ 2011, 22:45

Συνάδελφε dim74, ήμουν και είμαι σαφέστατος.
Και πολύ περισσότερο δεν τίθεται θέμα ερμηνείας.
Για τον λόγο αυτό σας βάζω λινκ των σχεδίων νόμου: αυτού που πήγε στη διαβούλευση και αυτού που τελικά πάει στην ολομέλεια.
Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά:
Όποιος συμβασιούχος δεν έχει τις αντιπυρικές που απαιτούνται και έχει την απαιτούμενη ηλικία θα κάνει αίτηση στην κατηγορία πολιτών και όχι στην κατηγορία συμβασιούχων.
Αυτό προκύπτει μέχρι τώρα από το σ/ν.
Αν με την υπουργική απόφαση μπει κάτι άλλο δεν μπορώ να το γνωρίζω.
Μιλάς για διπλό ταμπλό, δηλαδή για αίτηση και στις δύο κατηγορίες ταυτόχρονα.
Δεν νομίζω να επιτρέπεται κάτι τέτοιο.
Το ίδιο είχε ισχύσει στις προσλήψεις μόνιμου πυροσβεστικού προσωπικού το 2006 και το 2008.
Αν και δεν ήμουν ενδιαφερόμενος, θυμάμαι πως συνάδελφοι έκαναν αίτηση όχι ως συμβασιούχοι αλλά ως πολίτες.
Πιστεύω πως μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αν ρωτήσει κάποιο μόνιμο που προήλθε από συμβασιούχος, τι ίσχυε τότε.

Υ.Γ
Το σχέδιο νόμου που είχε πάει στη διαβούλευση ήταν σαφέστατο καθώς όριζε ρητά τι και πως.

Για πολίτες:
"Για τα κωλύματα, τα λοιπά προσόντα και τις προϋποθέσεις πρόσληψης, καθώς και τη διαπίστωση αυτών, έχουν εφαρμογή οι διατάξεις που ισχύουν κάθε φορά για την κατάταξη ιδιωτών στο Πυροσβεστικό Σώμα, πλην αυτών που αναφέρονται στις γραπτές εξετάσεις και την προφορική συνέντευξη."(παράγραφος 2)
Δηλαδή ύψος και αθλήματα ναι, γραπτά και συνέντευξη όχι.

Για συμβασιούχους:
"Για την πρόσληψη αυτών δεν απαιτείται όριο αναστήματος, ούτε η υποβολή τους σε αθλητικές και ψυχοτεχνικές δοκιμασίες."(παράγραφος 4)

Όμως, όπως απέδειξα οι περιορισμοί ύψους και αθλημάτων για τους πολίτες απαλοίφθηκαν σιωπηλά όταν το σ/ν έφτασε στην επιτροπή της Βουλής.
Και αυτό έγινε προφανώς για βολευτούν κάποιοι πολίτες που δεν θα τα κατάφερναν είτε στα αθλήματα είτε δεν θα είχαν το απαιτούμενο ύψος.
Πως ξέφυγε αυτό από τα "λαγωνικά" της Ομοσπονδίας;
Μάλλον θα τυφλώθηκαν από τα φλας όταν τους έβγαζαν φωτογραφίες στη Βουλή...


ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  Bob ο Μάστορας Σαβ 05 Μαρ 2011, 22:51

Ακόμη μία φορά τελευταία προκειμένου να γίνει ξεκάθαρο, ένας συμβασιούχος πυροσβέστης εν ενεργεία που έχει μόνο το 2009 και το 2010 σαν προϋπηρεσία και είναι κάτω των 29 ετών, εάν καταθέσει τα χαρτιά του για την κατηγορία Α (πολίτες), θα καλεστεί να περάσει τις αθλητικές δοκιμασίες?
Bob ο Μάστορας
Bob ο Μάστορας

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ Empty Απ: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α - ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΙ

Δημοσίευση  ikaria Σαβ 05 Μαρ 2011, 23:24

Συνάδελφε Bob ο Μάστορας, στις 9:10 pm, σου απάντησα στο ίδιο ερώτημα και μάλιστα μονολεκτικά:
Σε καμία!!!
Έρχεσαι τώρα, 1 ώρα και 40 λεπτά μετά και θέτεις ακριβώς το ίδιο ερώτημα!!!
Συνάδελφε, κινδυνεύουμε να καταντήσουμε γραφικοί στο τέλος.

Υ.Γ
Σε συνέχεια των παράλογων, παράδοξων και ότι άλλο θέλετε προσθέστε:
Έτσι όπως είναι διατυπωμένο το σ/ν δεν αποκλείεται κανένας πολίτης που ήταν κάποτε συμβασιούχος ¨η εθελοντής στο να υποβάλει αίτηση και να προσμετρηθούν τα μόρια της προϋπηρεσίας.
Το Π.Δ 19/2003, ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ ΤΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ έβαζε σαφείς προϋπηρεσίας για την κατηγορία Ζ (εθελοντές και συμβασιούχοι).

ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης