Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Empty Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

Δημοσίευση  roubagios Σαβ 08 Οκτ 2011, 23:56

Σοβαρά τραυματίστηκε συνάδερφος σε δασική πυρκαγιά, η οποία ξέσπασε λίγο μετά τις 16.00, στη θέση Φάνοσι στον Κουβαρά Αττικής. Ο συνάδερφος (οδηγός) νοσηλεύεται διασωληνωμένος στην εντατική του 251 ΓΝΑ, έχοντας υποστεί εγκαύματα στο πρόσωπο και σε διαφορα σημεία του σωματός του αλλά και (αυτό είναι το σοβαρότερο) έχοντας εισπνεύσει φωτιά. Μαζί του τραυματίστηκε, ευτυχώς ελαφρύτερα και ο μάχιμος αλλά και ένας εθελοντής απο την ομάδα πολιτικής προστασίας του Κουβαρά.
'Ευχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση σε όλους και ας είμαστε σε αναμονή γιατί υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να χρειαστεί αίμα.
ΥΓ1 : H συναδέρφισσα από τα Βόρεια ας μην ανησυχεί. Από την πρώτη στιγμή είναι στο πλευρό του μαζί με την οικογενειά του και ο αντιπρόεδρος του τοπικού σωματείου (Λαύριο).
roubagios
roubagios

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Reputation : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Empty Απ: Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

Δημοσίευση  ikaria Κυρ 09 Οκτ 2011, 23:26

Συνάδελφε roubagios, οι ευχές όλων μας συντροφεύουν το συνάδελφο και φίλο Μάριο άλλα και τον Αντώνη και τον εθελοντή, που το όνομα μου διαφεύγει.
Θα ήθελα, ειλικρινά και μέσα από την καρδιά μου να θίξω ένα θέμα.
Όλοι σας γνωρίζετε την "κόντρα" που πρώτος από όλους έχω με τη (με ή χωρίς εισαγωγικά)
συναδέλφισσα, σε θέματα συνδικαλιστικά αλλά και σε θέματα αρχής.
Όμως οφείλω να καταθέσω πως η συναδέλφισσα (με ή χωρίς εισαγωγικά) με κάλεσε στο τηλέφωνο εχτές 8/10 το απόγευμα, μετά από 3 ολόκληρα χρόνια για να με ρωτήσει για την κατάσταση των συναδέλφων.
Αυτό έχω να καταθέσω.
Άσχετα από τους λόγους που την οδήγησαν να το κάνει - που εγώ πιστεύω πως δεν είναι άλλοι από αυτοί της άδολης συναδελφικής αλληλεγγύης - αυτό την τιμά.
Πιστεύω συνάδελφοι να πεισθείτε από τη μαρτυρία μου αλλά και από τα συμπεράσματά μου.
Μπορεί να έχω τις χίλιες μύριες διαφωνίες με την Πελαγία, αλλά αυτό οφείλω έντιμα να το καταθέσω.
Κατά τα άλλα, θα με βρίσκει απέναντι σε οτιδήποτε βρίσκω πως δεν κάνει καλά.
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Empty Απ: Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

Δημοσίευση  ilias1970 Δευ 10 Οκτ 2011, 23:32

Τα 2 επομενα 24ωρα Συναδελφοι ειναι παρα πολυ κρισιμα για τον Συναδελφο μας, μας ειπαν οι γιατροι σημερα το πρωι υστερα απο τραχειοτομη που εγινε στον - πανω απο ολα - φιλο μας Μαριο. Την Τριτη πρωτα ο θεος θα βρουν τροπο να τον ξυπνησουν ετσι ωστε να αντιδρασει ο οργανισμος του οπου βρισκεται σε πληρη καταστολη για την ωρα. Συναδελφοι οποιος θελει ας παει απο το 251 στα επειγοντα περιστατικα (με την υπηρεσιακη ταυτοτητα) στον τεταρτο οροφο να δωσει απλα με την παρουσια του μια δοση χαρας και ελπιδας σε αυτους τους καταρακωμενους γονεις................ΜΑΡΙΕ ΔΥΝΑΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ilias1970

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Reputation : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : aekara1924

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Empty Απ: Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

Δημοσίευση  pezoporos Τρι 11 Οκτ 2011, 13:16

Ανάθεμα τον αίτιο, κατάρα ... . Και καμένος και ... άνεργος - έ-λ-ε-ο-ς. Και χωρίς σοβαρό λόγο...

Όποιοι βρίσκεστε κοντά ενημερώνετε εμας τους υπόλοιπους για την πορεία της υγείας του Μάριου και για ότι χρειαστεί, αίμα, χρήματα, οτιδήποτε. Κουράγιο...

Υ.Γ.: Δεν υπήρχε ποτέ θέμα Πελαγίας, υπάρχει θέμα παπαγάλων, λαϊκιστών, ακροδεξιών - φιλοπασοκων, διαπλεκόμενων με την εξουσία.

pezoporos

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Reputation : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 02/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Empty Απ: Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά

Δημοσίευση  ikaria Τρι 11 Οκτ 2011, 21:07

Τρεις τραυματίες πυροσβέστες
Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά GetImage.do?size=medium&id=342878&format=
Δύο εποχικοί πυροσβέστες και ένας εθελοντής τραυματίστηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου κατά τη διάρκεια κατάσβεσης της πυρκαγιάς που ξέσπασε κοντά στο νεκροταφείο του Κουβαρά Αττικής. Ο ένας είναι διασωληνωμένος, καθώς φέρει εσωτερικά εγκαύματα. Αρχικά μεταφέρθηκαν στο Κέντρο Υγείας Μαρκοπούλου και στη συνέχεια, λόγω της σοβαρότητας των τραυμάτων τους, μεταφέρθηκαν στο 251 «Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας».

Σύμφωνα με πληροφορίες, οι τρεις άνδρες ήταν στο όχημα «Λαύριο 32», όταν η φωτιά που ξέσπασε τους κύκλωσε. Η φωτιά τέθηκε υπό έλεγχο περίπου 1,5 ώρα αργότερα και αφού στο έργο της κατάσβεσης συνέδραμαν 40 πυροσβέστες με 17 οχήματα. Πρέπει να σημειωθεί πως η Πυροσβεστική δεν ενημέρωσε έγκαιρα για τους τρεις τραυματίες. Αντίθετα, έδινε πληροφορίες για την πορεία κατάσβεσης, τις δυνάμεις που επιχειρούν αλλά και το σημείο της φωτιάς. Μόνο όταν οι αρμόδιοι ρωτήθηκαν σχετικά, ανέφεραν το γεγονός.

Αναδημοσίευση από: Σοβαρός τραυματισμός συναδέρφου σε πυρκαγιά στον Κουβαρά Rizospastis_plain_mini Τρίτη 11 Οχτώβρη 2011



ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης