Συμβασιούχος Πυροσβέστης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο


ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Empty Απ: ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 09 Φεβ 2012, 16:04

Συνάδελφε fire333, το ότι κάποιο μέλος είχε την ίδια απορία με αυτή που διατυπώθηκε στο μπλογκ που αναφέρεις, αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει απαραίτητα πως το άρθρο γράφτηκε από το μέλος του φόρουμ.
Πολύς κόσμος (υποθέτω) έχει (καλώς ή κακώς) την ίδια ακριβώς απορία.
Αλλά, ακόμη και αυτός να είναι ο συντάκτης του άρθρου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό να είναι πρόβλημα.
Ο καθένας έχει δικαίωμα να γράφει και να λέει το οτιδήποτε.
Με μόνη προϋπόθεση να μην παραβιάζει νόμους.

Υ.Γ
Πέρα από τη δημοσιοποίηση που επιτυγχάνεται μέσω ενός μέσου (έντυπου ή ηλεκτρονικού), η καταγγελία μέσω της δικαστικής οδού είναι αυτή που θα φέρει αποτέλεσμα.
Όποιος λοιπόν θεωρεί ότι υπάρχει παραβίαση νόμου ας ακολουθήσει τη νόμιμη οδό που θα είναι αυτή που (ενδεχόμενα) θα τον δικαιώσει.
Αλλιώς προτιμά την εύκολη λύση του εντυπωσιασμού...
ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Empty Απ: ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

Δημοσίευση  dim74 Πεμ 09 Φεβ 2012, 17:12

πρωτα απο ολα fire εγω εθεσα ενα απλο ερωτημα...ερωτημα που και ο ιδιος ο ικαριας δεν μου απαντησε!αν θελετε εδω μεσα επειδη ετσι δεν σας βολευει να μην κανουμε ερωτησεις πανω σε θεματα που εχουμε αποριες να μας το πειτε!οσο για το ποιος φορα παντελονια ηρεμησε αντρακλα!τα χεις μεγαλα φαινεται και φροντιζεις οπου δεν σε περνει να μας τα δειχνεις.
ικαρια ειναι κινηση εντυπωσιασμου να ρωτησω τι περιπτωσεις αφορουν τα μη προσκομισθεντα απολυτηρια?δηλαδη οποιος εχει απορια κανει μηνυση?
και σου αντιστρεφω την ερωτση τζαμπα μαγκα fire...εσυ αν ησουν στιν αποξω κι εβλεπες ολα αυτα δεν θα εθετες ενα απλο ερωτημα αναμενοντας απο του συναδελφους που ισως εχουν περισσοτερο μυαλο μια απαντηση?μια λογικη εξηγηση?αν το εκανες θα ησουν ελεγχομενος ως προς τον αντρισμο σου?

ειναι δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν αλλα να μην λενε ανακριβειεςΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΑ?για πστην μας πονηριδη.
απο κατι τετοια ατομα αρχισαν τα προβλημα τι ατομο ειμαι εγω αθλιε?που ξερεις εσυ για μενα και με πιανεις στο βρωμερο στομα σου?

ΙΚΑΡΙΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ FIRE NA ZHTHSEI ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ.ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΟΥΡΛΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΕΣΜΟΥ.

dim74

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Empty Απ: ΤΥΧΑΙΟ????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

Δημοσίευση  ikaria Πεμ 09 Φεβ 2012, 19:10

dim74 έγραψε:και ο ιδιος ο ικαριας δεν μου απαντησε
Ο ikaria απάντησε εδώ
dim74 έγραψε:ικαρια ειναι κινηση εντυπωσιασμου να ρωτησω τι περιπτωσεις αφορουν τα μη προσκομισθεντα απολυτηρια?δηλαδη οποιος εχει απορια κανει μηνυση?
Είμαι πολύ (μέχρι αηδίας) προσεκτικός σε ότι γράφω.
Αυτό που με στενοχωρεί, είναι που δεν διαβάζετε με την ανάλογη προσοχή τα όσα γράφω.
Το επαναλαμβάνω, και παρακαλώ να τύχει ψύχραιμης ανάγνωσης:
"Πέρα από τη δημοσιοποίηση που επιτυγχάνεται μέσω ενός μέσου (έντυπου ή ηλεκτρονικού), η καταγγελία μέσω της δικαστικής οδού είναι αυτή που θα φέρει αποτέλεσμα.
Όποιος λοιπόν θεωρεί ότι υπάρχει παραβίαση νόμου ας ακολουθήσει τη νόμιμη οδό που θα είναι αυτή που (ενδεχόμενα) θα τον δικαιώσει.
Αλλιώς προτιμά την εύκολη λύση του εντυπωσιασμού...
"
Να το αναλύσω;
Ας το αναλύσω!!!
"Πέρα από τη δημοσιοποίηση που επιτυγχάνεται μέσω ενός μέσου (έντυπου ή ηλεκτρονικού)..."
Τι εννοεί ο υποφαινόμενος;
Πέρα από τη δημοσίευση είτε στο bloko είτε στο tromaktiko είτε σε οποιοδήποτε άλλο μπλογκ (εδώ κολλάει η αναφορά σε ηλεκτρονικό μέσο) είτε σε οποιαδήποτε εφημερίδα ή περιοδικό (εδώ κολλάει η αναφορά σε έντυπο μέσο)
"...η καταγγελία μέσω της δικαστικής οδού είναι αυτή που θα φέρει αποτέλεσμα"
Τι εννοεί ο υποφαινόμενος;
Αυτό που έχει πρακτικό αποτέλεσμα ήταν, είναι και θα είναι η δικαστική ανατροπή της οποιασδήποτε άδικης/ στραβής/ λάθους/ μονομερούς (προσθέστε οποιοδήποτε χαρακτηρισμό θέλετε) απόφασης της εξουσίας και η αποκατάσταση της νομιμότητας.
"Όποιος λοιπόν θεωρεί ότι υπάρχει παραβίαση νόμου ας ακολουθήσει τη νόμιμη οδό που θα είναι αυτή που (ενδεχόμενα) θα τον δικαιώσει"
Σε συνδυασμό με την παραπάνω επεξήγηση, προτρέπω τον οποιοδήποτε να προσφύγει στο μοναδικό κριτή που είναι η δικαιοσύνη προς αποκατάσταση της νομιμότητας που καταγγέλλει πως παραβιάζεται.
"Αλλιώς προτιμά την εύκολη λύση του εντυπωσιασμού"
Και καταλήγω στο (κατ' εμέ) αυτονόητο: όσο και να δημοσιοποιούμε το οτιδήποτε, όσο και να φωνάζουμε (και καλώς φωνάζουμε) η αποκατάσταση της νομιμότητας δεν θα έρθει από τη δημοσιοποίηση.
Και όσο μένουμε μονάχα στη δημοσιοποίηση, χωρίς να προχωράμε ένα βήμα για την αποκατάσταση της νομιμότητας/ αδικίας/ λάθους, που είναι η προσφυγή στο δικαστή, κατά τη δικιά μου γνώμη είναι κίνηση απλά και μόνο εντυπωσιασμού.
Καλή η δημοσιοποίηση αλλά πρέπει να συμπληρώνεται από έργα.

Τόσο απλά, για να γίνουν από τον καθένα κατανοητά.
Φτάνει να διαβάζει προσεκτικά και χωρίς ούτε παρωπίδες ούτε προκατάληψη.


dim74 έγραψε:ΙΚΑΡΙΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ FIRE NA ZHTHSEI ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ
Επειδή, ότι και να πω θα θεωρηθεί πως μεροληπτώ υπέρ της μιας ή της άλλης πλευράς, θα επιλέξω τη χρυσή τομή:
Προειδοποιώ και τους δύο πως δεν θα γίνει δεκτή οποιαδήποτε από δω και πέρα αναφορά επί προσωπικού.
Τελεία και παύλα.

ikaria
ikaria
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2253
Reputation : 104
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009
Ηλικία : 62

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης